Jesteś tutaj

Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Januszem L. Wiśniewskim

Zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu Spotkania w Manhattanie. Tematem do rozmowy stanie się najnowsza powieść pisarza pt. "Koniec samotności". Tytuł jest jest kontynuacją "S@motności w sieci", książki-fenomenu.

 

O książce:

 

Główni bohaterowie „Końca samotności” to nowe pokolenie. Kuba i Nadia również poznali się dzięki Internetowi, ale… w klasztorze. Ich związek jest całkowitym przeciwieństwem chłodnej relacji łączącej rodziców Kuby.
Wszystkie postaci nieoczekiwanie połączy jedna książka, a historia Nadii i Jakuba nabierze niespodziewanego, wręcz kryminalnego tempa.


Janusz L. Wiśniewski

urodzony w 1954 r., z wykształcenia jest rybakiem dalekomorskim, magistrem fizyki, doktorem informatyki, doktorem habilitowanym chemii. Jest również jednym z najpopularniejszych współczesnych pisarzy polskich. Jego debiutancka powieść „S@motność w sieci” stała się bestsellerem w Polsce i w Rosji, została przetłumaczona na wiele języków, a także sfilmowana. W swoim dorobku ma powieści "Bikini" i "Los powtórzony", zbiory opowiadań, tomiki esejów oraz bajkę dla dzieci. Z Małgorzatą Domagalik napisał dwie powieści w listach. Prawa do jego powieści "Na fejsie z moim synem", jeszcze przed polską premierą, zostały sprzedane do Rosji. W niespełna trzy miesiące po premierze jego najnowszej powieści "Grand", prawa zostały sprzedane na Ukrainę, tydzień później do Rosji.

Źródło opisu: Wydawnictwo Wielka Litera

Spotkania w Manhattanie to cykl wydarzeń wokół literatury organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku wspólnie z GCH Manhattan.

Wstęp wolny.

Data wydarzenia: 
29.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: