Jesteś tutaj

Spotkanie z autorami książki „Życie seksualne rodziców” – Zosią i Dawidem Rzepeckimi

/
Data wydarzenia: 
17.11.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie z autorami książki „Życie seksualne rodziców” – Zosią i Dawidem Rzepeckimi

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Życie seksualne rodziców. Jak budować długoterminowe związki partnerskie” – Zosią i Dawidem Rzepeckimi, które odbędzie się 17 listopada 2022 r. (czwartek) o godz. 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem.

Spotkanie w ramach projektu Obserwatorium rodzicielstwa TYlko relacJA.

Pomyśl o swoim związku i zadaj sobie pytanie: czy chcesz, aby się rozwijał? Pomimo trudności, pomimo natłoku spraw chcesz znaleźć czas na bycie razem i budowanie długoterminowej relacji? Jeśli tak, ta książka jest ci potrzebna.

Rodzicielstwo najczęściej z impetem wchodzi nam do łóżka. Stajemy się bardziej rodzicami niż partnerami. Bliskość i intymność muszą ustąpić lub poczekać, aż dzieci podrosną. Tak często o tym myślimy… Autorzy książki pokazują, że nie musi tak być. Że bycie w prawdziwie czułym, intymnym związku to nie plan emerytalny!

Związek, który tworzysz, jest projektem twojego życia – bliska relacja z partnerem czy partnerką to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie, a podstawowym narzędziem, które pozwoli ją rozwijać, jest rozmowa. Intymne spotkanie.

Dla kogo jest ta książka?

  • Dla par przeżywających trudności.
  • Dla par upierających się, że razem stanowią doskonałą całość i kryzys ich nigdy nie spotka.
  • Dla tych, którzy szukają ostatniej deski ratunku dla swojego związku, jak i dla tych, którzy dopiero planują świadome wejście w relację.
  • Dla par planujących założenie rodziny.
  • Dla tych, którzy tkwią w samym środku rodzicielskiej rewolucji.
  • Dla tych, których łączy przeczucie, że mogliby się dowiedzieć jeszcze więcej o budowaniu szczęśliwego związku.
  • Dla tych, którzy wiedzą, że w ich miłości jest miejsce i na rozum, i na uczucia, i na świadomy seks.
  • Dla tych, którzy czują, że nie odkryli jeszcze wszystkiego.
  • Dla tych, którzy wierzą, że w miłości partnerskiej istnieje nadzieja na odnalezienie siebie.

Zosia i Dawid Rzepeccy – terapeuci zajmujący się związkami i ich intymnym rozwojem, prywatnie partnerzy. W książce opowiadają, jak, mając dzieci, budować trwałe i szczęśliwe relacje. W swojej praktyce czerpią zarówno z mądrości Wschodu, jak i nowoczesnych form psychoterapii. Zosia i Dawid łączą w sobie pasję miłości z misją uleczania i wzbogacania relacji międzyludzkich. Prowadzą zajęcia od 2004 roku (Dawid od 1999) w Polsce i na świecie (m.in. Indie, Indonezja (Bali), Tajlandia, Egipt, Peru, Włochy, Chorwacja). Ich propozycje warsztatowe wzmacniają naturalną zdrową seksualność z jednoczesnym doświadczeniem duchowości. Są gośćmi programów telewizyjnych i radiowych oraz autorami artykułów dotyczących rozwoju osobistego, duchowego oraz tantry.

____________________

Narodziny dziecka wiążą się z wieloma zmianami. Jedną z największych jest zmiana relacji; zarówno tej z partnerem, jak i tej z samym sobą. W projekcie nacisk kładziony będzie właśnie na relacyjność, na uzmysławianie odbiorcom ich wartości, jako ludzi, nie umniejszanie ich roli jedynie do funkcji rodzica. Właśnie dlatego projekt nosi nazwę Obserwatorium rodzicielstwa TYlko relacJA ; by dać znać o ważności zarówno dziecka (TY), jak i rodzica (JA). Tylko relacja, świadoma relacja z dzieckiem, z partnerem, ze światem może uratować wewnętrzny świat rodzica.

Będziemy się starali przekazywać narzędzia do sprawniejszego funkcjonowania nie tylko w roli opiekuna, ale przede wszystkim jako jednostki, indywiduum. Do uzmysławiania rodzicom jak istotna jest troska o własne potrzeby. Poruszali będziemy obszary związane ze spełnieniem osobistym, rodzicielskim, samorealizacją oraz wyzwaniami przed jakimi stają współczesne matki i ojcowie żyjący w dużych aglomeracjach miejskich. Konfrontowali będziemy wyobrażenia na temat rodzicielstwa z realiami, bez uciekania do ekstremów i radykalizacji, w jaką to pułapkę często wpadają młodzi rodzice. Ideą nie jest mówienie rodzicom, co jest dobre, a co złe, a stworzenie przestrzeni do spotkań z tym, co ich łączy, ale także z różnorodnością i odmiennością.

Data wydarzenia: 
17.11.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: