Jesteś tutaj

Spotkanie z autorami albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer drugi"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z autorami albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer drugi"

Zapraszamy na spotkanie z Janem Danilukiem i Jarosławem Wasielewskim wokół ich drugiego albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce. Spacer drugi"

Pięć lat po wydaniu pierwszej części historycznego spaceru po Wrzeszczu śladem przedwojennych pocztówek, Jan Daniluk i Jarosław Wasielewski prezentują drugi tom publikacji. Do albumu wybrali 94 widokówki, prezentujące m.in. dzisiejszą ul. Partyzantów i jej przecznice, okolice dzisiejszego kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, dawną restaurację Zinglera na Górze Jana oraz samą Jaśkową Dolinę – od luksusowych willi, przez Festynową Łąkę do parku. Kilka dawnych widoków znajdą także miłośnicy Piecek. Każdej widokówce towarzyszy obszerny, historyczny komentarz przybliżający historię miejsc uwiecznionych  na pocztówkach. 

Więcej informacji o tym oraz o kolejnych zaplanowanych spotkaniach z autorami znaleźć można na stronie facebook.com/wrzeszcz.na.dawnej.pocztowce

AUTORZY

Jan Daniluk (ur. 1984) – wrzeszczanin, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku oraz historii na Uniwersytecie Gdańskim (w 2017 roku obronił doktorat z historii). Zajmuje się historią Gdańska i Sopotu w XIX-XX wieku (głównie okresu Wolnego Miasta Gdańska), a w szerszym zakresie wybranych zagadnień z II wojny światowej i Rzeszy Niemieckiej (1933- 1945). Opublikował ponad 50 artykułów naukowych i popularnonaukowych, a także szereg tekstów na portalach internetowych (głównie Trójmiasto.pl). Jest autorem publikacji SS w Gdańsku. Wybrane zagadnienia oraz współautorem książki Dolny Wrzeszcz i Zaspa. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim.

Strona internetowa: jandaniluk.pl

Jarosław Wasielewski (ur. 1983) – wrzeszczanin, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku, politologii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych z zakresu public relations na Wydziale Ekonomicznym UG. Historia Wrzeszcza to jego pasja, jest współautorem książki Dolny Wrzeszcz i Zaspa, publikuje artykuły historyczne w czasopiśmie 30 dni oraz na portalu Trójmiasto.pl, współpracuje także z Gedanopedią, internetową wersją Encyklopedii Gdańska. Na co dzień zajmuje się content marketingiem w polskiej firmie z branży IT.

Strona internetowa: jarekwasielewski.pl/zwrzeszcza

 

Patronat medialny: 30 Dni, Trójmiasto.pl, Dziennik Bałtycki

Data wydarzenia: 
08.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: