Jesteś tutaj

Spotkanie z Arturem Nowaczewskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.02.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Spotkanie z Arturem Nowaczewskim

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Arturem Nowaczewskim, którego książka "Hostel Nomadów" była nominowana do Pomorskiej Nagrody Literackiej „Wiatr od morza” za rok 2017 w kategorii Literacka Książka Roku.

„Hostel Nomadów” to opowieść o wrażeniach, ludziach, obrazach, smakach i zapachach kraju, który przez ponad pięć wieków mieścił się w granicach Imperium Osmańskiego. Bułgaria, bo o niej mowa, przedstawiona jest jako ciepła i życzliwa, ale także tajemnicza, zmienna, a jednak bliska. Trójmiejski poeta opowiada o niej z perspektywy wędrowca, który przemierzył pieszo ten niezwykły kraj w latach 2009-2014. Książka znalazła sie też w finale Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

Artur Nowaczewski urodził się w 1978 roku. Poeta, krytyk literacki, podróżnik, adiunkt w Katedrze Teorii Literatury i Krytyki Artystycznej na Uniwersytecie Gdańskim. W latach 1989–1991 mieszkał w Korei Północnej, swoje wspomnienia stamtąd zawarł w książce Dwa lata w Phenianie. Autor książek literaturoznawczych i zbiorów wierszy, z których ostatni – Kutabuk znalazł się w finale Orfeusza – Poetyckiej Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego za najlepszy tom roku 2015. Jego poezję tłumaczono na języki angielski, chorwacki, czeski, niemiecki, ukraiński, turecki. Mieszka w Gdyni. (opis wyd. Iskry).

Spotkanie z Arturem Nowaczewskim poprowadzi Barbara Piórkowska

Podczas spotkania będzie mozna kupić książki autora. Prosimy o przygotowanie gotówki.

hostelnomadów_fb.jpg

Data wydarzenia: 
27.02.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: