Jesteś tutaj

Spotkanie z Anną Janko

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Spotkanie z Anną Janko

„Mała Zagłada” Anny Janko nie jest jeszcze jedną tragiczną opowieścią rodzinną wyciągniętą z lamusa II wojny światowej. To mocna, jak najbardziej współczesna rozprawa z traumą drugiego pokolenia — naznaczonego strachem. Zapraszamy na spotkanie autorskie, które odbędzie się w ramach Festiwalu Sztuka Czytania.

Spotkanie z Anną Janko i promocją książki pt. „Mała Zagłada”.
Sochy na Zamojszczyźnie, 1 czerwca 1943 roku. Wystarczyło parę godzin, by wieś przestała istnieć. Budynki zostały spalone. Mieszkańcy rozstrzelani. Pośród zgliszczy pozostał jeden dom, nieliczni dorośli i kilkoro dzieci.
Wśród nich — dziewięcioletnia Terenia Ferenc, matka Anny Janko. Dziewczynka widziała, jak Niemcy mordują jej rodzinę. Nieludzki obraz towarzyszył jej przez lata spędzone w domu dziecka, by nigdy nie dać o sobie zapomnieć…
„Mała Zagłada” Anny Janko nie jest jeszcze jedną tragiczną opowieścią rodzinną wyciągniętą z lamusa II wojny światowej. To mocna, jak najbardziej współczesna rozprawa z traumą drugiego pokolenia — naznaczonego strachem. Brutalna, naturalistycznie opisana historia pacyfikacji polskiej wsi staje się w niej punktem wyjścia do przedstawienia etycznej i egzystencjalnej bezradności.

Spotkanie organizowane jest w ramach 5. edycji Festiwalu Czytelniczego Sztuka Czytania. Zapraszamy do udziału w pozostałych wydarzeniach festiwalowych: PROGRAM FESTIWALU

Data wydarzenia: 
24.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: