Jesteś tutaj

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

/
Data wydarzenia: 
17.02.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
13.00

Spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel

Spotkanie poświęcone będzie książkom, muzyce i zwierzętom. Autorka opowie o swojej pracy twórczej, zwierzętach, które jej w tym pomagają i książkach, które dzięki nim powstają. Przeczyta fragmenty opowiadań i poprowadzi zabawy muzyczne.

Anna Czerwińska-Rydel, muzyk, pedagog, gdańska autorka książek dla dzieci i młodzieży o tematyce muzycznej, historycznej, społecznej, biograficznej.

Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oraz Polskiej Sekcji IBBY.

Pomysłodawczyni i twórczyni serii biograficznych powieści dla dzieci i młodzieży o wielkich Polakach ("Jaśnie Pan Pichon, rzecz o Fryderyku Chopinie" - 2010 rok, "W poszukiwaniu światła, opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie" - 2011 rok. "Po drugiej stronie okna, opowieść o Januszu Korczaku" - 2012 rok, "Sto tysięcy kartek, opowieść o Józefie Ignacym Kraszewskim" - 2013 rok.

Współtwórczyni portalu Internetowego o Chopinie www.echopin.pl który powstał we współpracy z Ministerstwem Kultury i Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku.

Autorka Gdańskiej Trylogii dla dzieci (trzy opowieści biograficzne o J. Heweliuszu, G. Fahrenheicie i A. Schopenhauerze), na ten projekt Autorka otrzymała stypendium dla twórców Prezydenta Miasta Gdańska oraz Marszałka Samorządu Województwa Pomorskiego. W przygotowaniu "Historia Gdańska dla dzieci".

Za rok 2011 otrzymała Pomorską Nagrodę Artystyczną w kategorii Kreacje.

Za rok 2012 otrzymała nagrodę Sztorm Roku w kategorii Literatura oraz została nominowana do nagrody Splendor Gedanensis.

 

Data wydarzenia: 
17.02.2016
Godzina rozpoczęcia: 
13.00
Udostępnij: