Jesteś tutaj

Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.12.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z prozaikiem, poetą i publicystą Andrzejem Stasiukiem. Wydarzenie połączone będzie z promocją najnowszej książki autora - "Osiołkiem".

Andrzej Stasiuk (ur. 25 września 1960 w Warszawie) jest polskim prozaikiem, poetą, dramaturgiem, eseistą, publicystą i wydawcą. Uhonorowany wieloma nagrodami, m.in. Fundacji im. Kościelskich, Nagrodą Literacką "Nike" oraz Nagrodą Literacką Gdyni.

Debiutancki zbiór opowiadań "Mury Hebronu" (1992) to zapis więziennych doświadczeń: obrazki z życia w celi, wizerunek egzystencji w świecie, w którym rządzi siła i chytrość. "Opowieści galicyjskie" (1994) to częściowo fabularyzowane, częściowo reportażowe wizje z życia mieszkańców podgórskiej prowincji, ze świetnie podpatrzonymi realiami obyczajowymi w dobie transformacji ustrojowej. Kontynuację tego zamierzonego toku opowiadania stanowi zbiór "Przez rzekę" (1996).

Tom prozy Stasiuka "Dukla" (1997) został nominowany do literackiej nagrody "Nike'" 1998, a opowiadania "Zima..." (2001) do nagrody "Nike" 2002. Natomiast "Jadąc do Babadag" (2004) otrzymał nominację do Śląskiego Wawrzynu Literackiego oraz Nagrody Literackiej „Nike” w 2005 roku.

Pretekstem do rozmowy będzie wydana w październiku 2016 r. powieść pod tytułem "Osiołkiem". Ukraina, Rosja, Azja. Narrator napotyka ludzi, duchy i policjantów. Ale przede wszystkim opowiada o swojej miłości do samochodów. Snuje sowizdrzalską elegię na odejście silnika spalinowego. Niezwykle aktualne, ponieważ nasza ojczyzna ma się wybitnie przyczynić do owego odejścia.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Kręglewska.

osiolkiem.jpg

Spotkanie jest współfinansowane z Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie.

Data wydarzenia: 
02.12.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: