Jesteś tutaj

Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim

/
Data wydarzenia: 
28.06.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim

Zapraszamy 28 czerwca o godzinie 18:00 na Spotkanie w Manhattanie z Janem Nowickim – aktorem teatralnym i filmowym, obecnie jednym z najbardziej popularnych i docenianych w kraju. Dziesiątki odegranych przez niego ról przeszły już do historii polskiej kinematografii.

Jan Nowicki – polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser teatralny, pedagog, felietonista, pisarz i poeta.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.7 października 1964 zadebiutował w Zaproszeniu do zamku Jeana Anouilha na deskach Starego Teatru w Krakowie. Na ekranie debiutował w 1963. Pozostał na PWST w Krakowie jako wykładowca, a w latach 1973–1974 prodziekan wydziału aktorskiego. 

Ma na swoim koncie ponad 200 ról teatralnych i filmowych. Przez ponad 30 lat był aktorem Teatru Starego w Krakowie, gdzie zagrał dziesiątki ról, a kreacje Stawrogina w Biesach, Rogożyna w Nastazji Filipownej, Artura w Tangu czy księcia Konstantego w Nocy listopadowej przeszły do historii. 

W latach 1998–1999 był felietonistą „Przekroju”, felietony dedykował przyjacielowi, Piotrowi Skrzyneckiemu. W latach 2015- 2019 był felietonistą w Kieleckim Magazynie Kulturalnym „Projektor”. Jest autorem kilku książek (m.in. „Między niebem a ziemią”, „Mężczyzna i one”, „Białe walce”, „Dwaj panowie”, "Piosenki czasem wiersze", "Moje psie myśli"), wierszy, tekstów piosenek i kolęd.

Jan Nowicki odebrał z rąk władz również wiele odznaczeń, między innymi Srebrny Krzyż Zasługi, Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Partnerem spotkania oraz cyklu „Spotkanie w Manhattanie" jest Centrum Handlowe Manhattan.

Data wydarzenia: 
28.06.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: