Jesteś tutaj

Spotkanie Kreatywnego Klubu Książki

/
Data wydarzenia: 
14.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Spotkanie Kreatywnego Klubu Książki

Punktem wyjścia do rozmowy będzie publikacja T.D. Walkera „Fińskie dzieci uczą się najlepiej”, zaś tematem spotkania edukacyjne inspiracje ze świata. Gośćmi będą prelegentki, które śmiało można nazwać edukacyjnymi obieżyświatami: Joanna Antczak, Małgorzata Buszman, Aleksandra Engländer-Botten oraz gość specjalny: Hue Hoang. W programie między innymi minipokaz „Jak prowadzić lekcje przez Skypa”.

Prelegentki:

Joanna Antczak -twórcza nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, animatorka pedagogiki C. Freineta. Od wielu lat prowadzi klasę freinetowską w szkole w Sierakowicach. Nauczycielka poszukująca i ciągle w drodze, która odwiedziła szkoły w różnych zakątkach Europy.

 

Małgorzata Buszman - nauczycielka języka angielskiego i historii w SP 35 Gdańsk. Ambasadorka wielu polskich i międzynarodowych programów edukacyjnych o nowoczesnych trendach w nauczaniu: Wiosna Edukacji, Rok Relacji, Microsoft Education Community, Skype Master Teacher. Wieloletnia koordynatorka wymian uczniowskich, projektów eTwinning i Erasmus+. Stale poszukująca wyzwań i inspiracji dla siebie, uczniów i nauczycieli. Vlogerka, youtuberka, blogerka na https://mbuszmanmajsterkowoedukacyjne.home.blog/

Podzieli się z Wami doświadczeniami o działaniach w przestrzeni wirtualnej, wielokulturowej, projektowej poprzez użycie bezpłatnego programu Skype w klasie.

 

Aleksandra Engländer-Botten – absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, a także Doktor Inżynierii Chemicznej z The Univeristy of Birmingham, Anglia. Mama Mateusza I Julii. Od ponad dwudziestu lat mieszka w Anglii.  Stworzyła własne laboratorium książkowe, a jej obserwacje i spostrzeżenia widziane z trzech różnych perspektyw: Polki, żony Anglika i mamy dzieci wychowywanych w Anglii, dają jej szansę badać różnice między dwoma kulturami - brytyjską i polską. To co obserwuje czasami zaskakuje, niekiedy wprawia w zakłopotanie, a nierzadko oburza. Opublikowała trzy książki w języku polskim: „Mateusz w szkole angielskiej”, „Mateusz w prywatnej szkole angielskiej” oraz „Impresje Emigrantki”. Obecnie pracuje nad czwartą książką, zaś pierwszy z tutułów niebawem doczeka się angielskiego wydania.

www.aleksandraenglander.pl

 

Hue Hoang – nauczycielka języka angielskiego z Wietnamu, która sama o sobie pisze tak : „I have been teaching for 10 years and I dedicate my life for my students. They can learn not only language but also cultural, historical and sociial knowledge. I love connecting with classes and teachers around the world, which enables my students to experience life in reality.”

Data wydarzenia: 
14.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: