Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Michałem Kochańczykiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
13.09.2021
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Spotkanie autorskie z Michałem Kochańczykiem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Kochańczykiem, alpinistą i taternikiem oraz autorem książki „Jedno lato w Himalajach” i współautorem książki „Fitz Roy”. Limit miejsc jest ograniczony - obowiązują zapisy! Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, obowiązują zapisy. Można się zgłaszać osobiście lub telefonicznie (058 556-57-02).

 

Michał Kochańczyk – taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, afrykanista. Wieloletni prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto" i instruktor-senior Polskiego Związku Alpinistycznego. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, na Alasce w górach Afryki i na Spitsbergenie. W przerwach między górskimi wyprawami zdarza mu się żeglować: na przykład tratwą przez Bałtyk ze Szwecji  do Gdańska.

Spośród wielu górskich wypraw najbardziej sobie ceni udział w przeprowadzeniu nowej drogi na szczyt Fitz Roy w Patagonii (uznawany za jedną z najtrudniejszych gór świata), o czym opowiada w dziele Fitz Roy". W książce pt.: „Jedno lat w Himalajach" opisuje zmagania związane ze zdobywaniem dwóch ośmiotysięcznych szczytów – Cho Oyu i Nanga Parbat. Bogato ilustrowana relacja, opisująca dramatyczne wydarzenia jest fragmentem historii - przywołaniem czasu, miejsc oraz ludzi, najwybitniejszych polkich himalaistów (Jerzy Kukuczka, Andrzej Heinrich, Tadeusz Piotrowsk),    z których wielu, niestety, już nie ma. 

Spotkanie będzie wzbogacone prezentacją multimedialną autora o tych wyprawach.

 

Spotkanie dofinansowane ze środków Rady Dzielnicy Zaspa Młyniec.

Data wydarzenia: 
13.09.2021
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: