Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z księdzem Antonim Konkelem – misjonarzem w Brazylii

/
Data wydarzenia: 
12.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkanie autorskie z księdzem Antonim Konkelem – misjonarzem w Brazylii

Niepowtarzalna okazja poznania niezwykłego człowieka, który w Brazylii rozpoczął swoją upragnioną pracę misyjną, która trwa do dziś. Fragmenty prozy księdza Antoniego przeczyta Zdzisław Kordecki – aktor Teatru Rapsodycznego w Krakowie.

 

 

Ksiądz Antoni Konkel – z urodzenia Gdańszczanin, przyszedł na świat w rybackiej rodzinie, gdzie wartości katolickie były zawsze najważniejsze. Dzieciństwo i młodość spędził w Jastarni.

Rodzice zajmowali się w swoim środowisku pracą społeczną. Werbowali wielu sympatyków KUL- u i wspomagali w ten sposób finansowanie uczelni. Taka postawa miała wpływ na Jego decyjzę zostania Misjonarzem.

Ksiądz Antoni po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie i w 1972 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk Jego Ekscelencji księdza biskupa Zygfryda Kowalskiego w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni. Był wikariuszem w parafii Papowo Biskupie, a w 1974 r. z rąk księdza biskupa Bernarda Czaplińskiego otrzymał Krzyż misyjny i wyjechał na rok do Belgii, a potem do Brazylii, gdzie rozpoczął swoją upragnioną pracę misyjną, która trwa do dziś.

 

Wydał 8 książek miedzy innymi: „Idąc śladami Boga”, ”Brazylijskie drogi”, „Rodzina, którą Jezus sobie wybrał”, „Rozmowy o wszystkim i o niczym”, „Słowa niewypowiedziane”, „Czas i wiatr”.

Data wydarzenia: 
12.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: