Jesteś tutaj

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim

Zapraszamy na drugie wydarzenie z cyklu Spotkania w Manhattanie. Gościem Biblioteki Manhattan będzie Łukasz Orbitowski, a tematem do rozmowy jego najnowsza książka pt. "Kult".

Mistrzowska opowieść o nas samych

1983, okres największej beznadziei Polski Ludowej. Po prowincjonalnych parafiach rozchodzi się wieść o Maryi ukazującej się na działkach w podwrocławskiej Oławie. Kościół odcina się od objawień, a generał Jaruzelski grzmi o religijnej ciemnocie. Mimo milicyjnych szykan dziesiątki tysięcy pątników nadciągają do małego miasteczka.

Prostoduszny rencista Heniek z nadludzką konsekwencją dąży do wybudowania wielkiego sanktuarium, które ma konsekrować papież Polak. Jego brat Zbyszek uporczywie lawiruje między poczuciem rodzinnej lojalności a oczekiwaniami przyjaciół, tworzących lokalną partyjno-kościelną elitę. Jego słabość do kobiet, równie silna jak miłość do żony i dzieci, to wymarzony materiał na esbecki szantaż.

Kult to najdojrzalsza powieść Łukasza Orbitowskiego, snuta z humorem i czułością. Zbeletryzowana, ale doskonale udokumentowana historia oławskich objawień jest tylko pretekstem do fascynującej opowieści o miłości i stracie, lojalności i próbie zrozumienia najbliższych. O potrzebie odkupienia win. O cudach i ich tajemnicy. (opis wydawnictwo Świat Książki)

Łukasz Orbitowski -polski pisarz, recenzent, felietonista. Debiutował w 1999 roku opowiadaniami „Złe Wybrzeża”. Laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Zajdla, nominowany do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia.

Spotkania w Manhattanie to cykl wydarzeń wokół literatury organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku wspólnie z GCH Manhattan

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek. Prosimy o przygotowanie gotówki.

 

Data wydarzenia: 
28.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: