Jesteś tutaj

Spotkania z przyrodą – Mała książeczka o owadach

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.11.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Spotkania z przyrodą – Mała książeczka o owadach

Zapraszamy na prelekcję dr inż. nauk leśnych, Sławomira Zielińskiego, z cyklu: „Spotkania z przyrodą”. Dlaczego starodrzewy i martwe drewno w lesie są tak ważne dla niektórych owadów? Spotkanie połączone jest z promocją książki autora: „Małą ksiązeczka o owadach”.

Wykład odbędzie się w oparciu o wyniki badań kilku obiektów na Pomorzu Zachodnim ze szczególnym uwzględnieniem rezerwatu przyrody "Jezioro Łubówko” w Puszczy Drawskiej.

 

 

 

Sponsorem badań był Klub Przyrodników i Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot oddział Podlaski.

Badaniami objęto:

Iwięciński Las pod Koszalinem, Buczynę Żołędowo pod Drawskiem, Buczyny nad Starą Drawą też pod Drawskiem oraz południowo-zachodnią rubież Puszczy Drawskiej (lasy administrowane przez Nadleśnictwo Smolarz), w tym rezerwat przyrody "Jezioro Łubówko "

 

Sławomir Zieliński - dr inż. nauk leśnych, entomolog, ochroniarz przyrody.

Autor lub współautor blisko 400 publikacji, w tym kilku książek oraz blisko 60 prac studialnych, ekspertyz itp., głównie z zakresu inwentaryzacji i waloryzacji bezkręgowców w północnej Polsce. Specjalizuje się w ekologii owadów związanych z procesami rozkładu drewna, zwłaszcza chrząszczy z rodziny kózkowatych.

Uczestniczył w pracach badawczych w parkach narodowych (w PN Bory Tucholskie, Drawieńskim PN, Białowieskim PN i Bieszczadzkim PN), współtworzył plany ochrony kilkudziesięciu rezerwatów przyrody i kilku parków krajobrazowych. W ramach Nadmorskich Warsztatów Przyrodniczych w Kątach Rybackich uczy dzieci i młodzież entomologii oraz ochrony przyrody. Jest członkiem Klubu Przyrodników.

Data wydarzenia: 
22.11.2016
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: