Jesteś tutaj

Spacer wśród kwiatów

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.12.2022

Spacer wśród kwiatów

Zapraszamy na wystawę prac Barbary Wojtanowskiej

„Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie”- Barbara Wojtanowska

Barbara Wojtanowska jest z zawodu nauczycielem plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel.  Jej ulubioną techniką jest olej.

Chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach. Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą (m.in. Niemcy, Kanada, Anglia, Francja).

Uczestniczyła w wielu  warsztatach  i plenerach malarskich. Brała udział w  licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia Jazowa, m.in. Inspiracje muzyką Chopina, Kraina na wodzie, Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach.

Jest  uczestniczką grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.  Należy do Salonu Kobiet Twórczych przy ZNP w Elblągu, do Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów Mare Nostrum  w Gdyni i Koła Pasji Twórczych w Bolszewie.

Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, warmińsko-mazurski, kociewski i pomorski.  W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.    

Prace Barbary Wojtanowskiej zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.    

 

plakaty żabianka Barbara Wojtanowska.png

Data wydarzenia: 
31.12.2022
Udostępnij: