Jesteś tutaj

Slajdowisko podróżnicze – 12 000 km pieszo przez Ameryki

/
Data wydarzenia: 
14.10.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Slajdowisko podróżnicze – 12 000 km pieszo przez Ameryki

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość.
Zapraszamy na nietypowe spotkanie autorskie, na które pisarze dotrą do American Corner Gdańsk 14 października o godzinie 18:00 – pieszo. Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski odwiedzą nas – kończąc swoją pieszą wyprawę dookoła Polski. Na spotkaniu pokażą zdjęcia z poprzedniej pieszej podróży, którą opisali w nowej książce „Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady” (Wydawnictwo Czarne, 2022). Wyprawa ta zdobyła szereg nagród: m.in. National Geographic Traveler uznał ją za Podróż Roku 2020.
 
Arek Winiatorski po przejechaniu Ameryki Południowej autostopem stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Przeszedł Amerykę Centralną, zdobywając po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego kraju. Na południu Meksyku poznał miłość swojego życia – Olę Synowiec, z którą dotarł pieszo aż do Kanady. Razem zmierzyli się z własnymi słabościami, niebezpieczeństwami drogi, pustyniami, mrozami, ruchliwymi metropoliami i sięgającymi 3000 metrów przewyższeniami.
 
W trakcie spotkania skupią się nie tylko na swoich przygodach podczas pieszej wędrówki, ale na kulturowych fenomenach zaobserwowanych w poszczególnych krajach. Namalują złożony obraz Ameryk widzianych z pobocza drogi. Zaprezentują szereg zdjęć, dlatego będzie to połączenie spotkania podróżniczego z reportażem na żywo.
Data wydarzenia: 
14.10.2022
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: