Jesteś tutaj

Sekretne życie biblioteki - Konkurs literacko-plastyczny

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.05.2019

Sekretne życie biblioteki - Konkurs literacko-plastyczny

Zapraszamy klasy I-III ze szkół podstawowych do udziału w konkursie plastyczno-literackim pod hasłem "Sekretne życie biblioteki". Czy w bibliotece może wydarzyć się coś niesamowitego? Jakie przygody mogą stać się Waszym udziałem na terenie ulubionej biblioteki? Jedyne, co Was ogranicza, to tylko wyobraźnia.

Zadaniem uczestników konkursu będzie stworzenie teatrzyku Kamishibai, którego temat dotyczy biblioteki. Historia dotyczyć powinna przygody, której miejscem wydarzeń stanie się biblioteka, np. Biblioteka Manhattan.

Opowiadanie powinno realizować hasło "Sekretne życie biblioteki".

Klasy I-III ze szkół podstawowych, które chcą wziąć udział w konkursie muszą stworzyć własną historię oraz ilustrujące przygodę obrazki.

Czym jest teatrzyk kamishibai? To teatr obrazkowy wykorzystujący do opowiadania historii karty narracyjne z obrazkiem i tekstem. Na jednej stronie karty nadrukowana jest ilustracja, zaś na drugiej tekst opowiadanej historii.

Szczegółowe wytyczne odnośnie do prac konkursowych znajdą Państwo w regulaminie konkursu znajdującym sie do pobrania poniżej.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Wszystkie klasy, które chcą wziąć udział w konkursie powinny złożyć w Bibliotece Manhattan poprawnie wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z pracami plastycznymi oraz tekstem literackim. Należy je składać od lutego do maja 2019r.

Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w czerwcu 2019 roku. Podczas zakończenia będzie miała miejsce premiera nagrodzonego teatrzyku Kamishibai. Wręczona zostanie nagroda dla zwycięzców.  Informacje o wynikach konkursu dostępne będą na stronie internetowej Biblioteki Manhattan.

Data wydarzenia: 
31.05.2019
Udostępnij: