Jesteś tutaj

Seans filmu "Pieśń słonia"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.11.2015
,
Godzina rozpoczęcia: 
20:00

Seans filmu "Pieśń słonia"

Zapraszamy do Świetlicy Krytyki Politycznej przy ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku na pokaz filmowy, który zorganizowaliśmy w ramach Festiwalu Sztuka Czytania

Celem Festiwalu Sztuka Czytania jest pokazanie, jak inspirujące może być słowo pisane. Motywem przewodnim festiwalu jest właśnie słowo i jego różne formy zastosowania, interpretacji i wizji, dla których jest inspiracją. Chcemy przypomnieć o tym, że słowo jest punktem wyjścia w kreacji szeroko pojętej kultury. Jego końcowym efektem może być zarówno scenariusz sztuki teatralnej czy filmu.

„Pieśń słonia” to ekranizacja sztuki Nicolasa Billona (autora także scenariusza do filmu) z 2004 roku pod tym samym tytułem, opowiadającej historię próby rozwikłania zagadki zaginięcia jednego z lekarzy szpitala psychiatrycznego. Jedyną osobą, która wydaje się wiedzieć, co stało się z doktorem Lawrencem, jest Michael – pacjent szpitala z pięcioletnim stażem, który od pierwszych minut z wielką przyjemnością prowadzi intelektualną grę zarówno z widzem, jak przede wszystkim z przesłuchującym go doktorem Greenem. Psychiatra, nie czytając akt pacjenta, staje do nierównej walki z niepoczytalnym chłopakiem.
Po seansie zapraszamy na panel dyskusyjny. 

miejsce: Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście (II piętro), ul. Nowe Ogrody 35, Gdańsk. Wstęp darmowy

Projekcja filmu odbywa się w ramach programu IV edycji Festiwalu Sztuka Czytania

 
Data wydarzenia: 
28.11.2015
Godzina rozpoczęcia: 
20:00
Udostępnij: