Jesteś tutaj

SAQARTVELOS GAUMARJOS - relacja Aleksandry Czyżewskiej

/
Data wydarzenia: 
14.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

SAQARTVELOS GAUMARJOS - relacja Aleksandry Czyżewskiej

Zapraszamy na opowieść o pierwszych Europejczykach, świętej Nino, niezwykłych ludziach i skarbach kultury Kaukazu na liście UNESCO, klasztorach i miastach wykutych w skale, symbolach Gruzji i przyczynach fascynacji tym krajem. Aleksandra Czyżewska, ekspert zagadnień rewitalizacji oraz rozwoju lokalnego i regionalnego w Polsce i za granicą, w latach 2003-2006 doradca ds. rozwoju miast i regionów w Gruzji, opowie o kraju w którym mieszka i pracuje od 15 lat.

ALEKSANDRA CZYŻEWSKA  - praktyk  w zarządzaniu rozwojem na poziomie lokalnym i regionalnym, a poza krajem ekspert w tej sferze. Pracowała w samorządzie lokalnym w Sopocie i w Warszawie, w samorządzie regionalnym woj. mazowieckiego a także w administracji rządowej. Brała udział w projektach realizowanych: w Niemczech, Francji, USA,  Rosji, Tajwanie, finansowanych przez programy USAID, BKHF, UNESCO, UNDP, Banku Światowego oraz EU. Od 2003 roku jest doradcą ds. rozwoju miast i regionów w Gruzji.

Prowadzi wykłady z zakresu rewitalizacji dla UNESCO, studiów podyplomowych na Politechnice Warszawskiej, oraz szkolenia dla samorządów lokalnych i urzędów marszałkowskich.

Jest  założycielką i była prezesem Stowarzyszenia Forum Rewitalizacji, z tego tytułu brała udział w 3 letnim programie badawczym (2008-2010)  w ramach projektu zamawianego „ Rewitalizacja miast polskich jako sposób zachowania dziedzictwa materialnego i duchowego oraz czynnik zrównoważonego rozwoju” w konsorcjum z IRM i SGH.

Data wydarzenia: 
14.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: