Jesteś tutaj

Samotność liczb pierwszych

/
Data wydarzenia: 
27.09.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Samotność liczb pierwszych

Projekcja filmu w reż. Saverio Costanzo + debata

Mattia i Alice to dwójka samotników i odludków, odrzucanych przez rówieśników, mających problemy z akceptacją samych siebie. Spotykają się w liceum i choć czują pokrewieństwo dusz, nie potrafią tego wyrazić, dręczeni przez straszne traumy z dzieciństwa, które właściwie uniemożliwiają im normalne funkcjonowanie. Poprzez lata, wchodząc w dorosłość, rozpoczynając karierę czy zakładając rodzinę, na przemian zbliżają się do siebie i oddalają. 

„Samotność liczb pierwszych” adaptacja książki Paolo Giordano, to poruszająca i wzruszająca historia o odnajdywaniu drugiego człowieka, ale też siebie. O trudnościach z dopasowaniem się do świata zewnętrznego i w kontaktach z innymi. 

Za rolę Alice rewelacyjna Alba Rohrwacher otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Ścieżkę dźwiękową do filmu stworzył Mike Patton, lider kultowego zespołu „Faith No More".

Partnerem projektu jest Aurora Films.

Prelekcja i prowadzenie debaty: Bartosz Filip - doktor nauk humanistycznych, filmoznawca, wykłada na Uniwersytecie Gdańskim. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Publikował dotychczas m. in. na łamach "Dwutygodnika", "Kina", "Ekranów", oraz w kilku książkach zbiorowych (m. in. "Kino polskie wobec II Wojny Światowej" oraz „Kino, którego nie ma"). Edukator filmowy, współpracuje m. in. z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, Akademią Polskiego Filmu oraz Gdyńską Szkołą Filmową.

 

Projekcja i debata w ramach projektu Biblioteka Movie/Mówi o Literaturze

Data wydarzenia: 
27.09.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: