Jesteś tutaj

Rodzicielski Klub Czytelniczy TYlko relacJA

/
Data wydarzenia: 
22.11.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Rodzicielski Klub Czytelniczy TYlko relacJA

Spotkanie warsztatowe

Serdeczne zapraszamy na warsztatowe spotkanie dotyczące wzbogacania rodzicielskich i życiowych zasobów, rozpoznawania własnych potrzeb oraz granic, które odbędzie się 22 listopada 2022 r. (wtorek) o godz. 17:00 w Bibliotece pod Żółwiem. Treści przekazywane w trakcie warsztatu będą pochodziły głównie z książki Dziecko z bliska Agnieszki Stein.

Żeby rodzic mógł wspierać dziecko, potrzebuje codziennego, systematycznego ładowania własnych akumulatorów i wspierania siebie, i swoich potrzeb poza relacją z dzieckiem, a zwłaszcza w relacjach z innymi dorosłymi. – Dziecko z bliska, A. Stein

By wychować dziecko potrzeba Wioski (!), zadbania o swoje potrzeby i granice. Tak jak samochod bez paliwa, nie pojedzie, tak i my, bez zasobów będziemy padać na twarz z wyczerpania, nierzadko z poczuciem beznadziei i braku sensu. Dlatego na tym spotkaniu, pochylimy się nad sobą i tym, w jaki dostępny nam sposób dbać o siebie na co dzień, by czerpać więcej radości z rodzicielstwa (i życia (!)) oraz budować szczęśliwe relacje z naszymi dziećmi. 

_____________________

Comiesięczne spotkania mają służyć rozwojowi osobistemu uczestników jako rodziców, ale także – a może przede wszystkim – jako jednostek. W trakcie comiesięcznych spotkań omawiana będzie jedna książka, której treść wzbogaci rodzicielski wachlarz wiedzy, zasobów, a przede wszystkim stanie się pretekstem do skonfrontowania teorii z praktyką i doświadczeniami. Skupimy się na tym, co ważne i żywe w rodzicielskiej praktyce, oraz jak można wzbogacić ją poprzez lektury. Dzięki spotkaniu w grupie dokonamy porównania indywidualnych doznań, opinii z odczuciami innych osób. Zastanowimy się, w jakim stopniu teorie możliwe są do wcielenia w życie oraz jak to robić, by pozostać w zgodzie ze sobą, jednocześnie w poszanowaniu granic własnych i dziecka.

TYlko relacJA to przestrzeń, w której – w atmosferze zrozumienia i empatii – rodzice będą mieli szansę podzielić się swoimi wyzwaniami, zainspirować się, poczuć częścią większej całości.

Spotkania poprowadzi: Ewa Czapiewska  Mama z Lasu

Pedagożka, filolożka, tutorka, doradczyni rodzicielska. Ukończyła m.in. certyfikowane szkolenie Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów oraz roczne Studium Komunikacji w duchu Porozumienia bez Przemocy. Inicjatorka powstania i przez dwa lata koordynatorka działania jednego z pierwszych leśnych przedszkoli w Polsce. Wspiera, słucha, edukuje i rozmawia z rodzicami oraz zajmuje się budową rodzicielskiej wioski wsparcia. Podwójna mama.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: magdalena_szwabowicz@wbpg.org.pl

Data wydarzenia: 
22.11.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: