Jesteś tutaj

Promocja książki Dominiki Kraski - Studnia czasu

/
Data wydarzenia: 
20.01.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
14.00

Promocja książki Dominiki Kraski - Studnia czasu

Zapraszamy na spotkanie autorskie młodej pisarki - Dominiki Kraski. Autorka przeniesie się w czasie, aby zabrać nas w podróż zainspirowaną starą, niemiecką baśnią Braci Grimm: „Pani Zamieć. Spotkanie zostanie wzbogacone prezentacją multimedialną.

Dominika Kraska – ur. w 1981 roku w Gdańsku, mieszkanka Gdyni. Pracuje jako bibliotekarz w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni. W 2014 roku zadebiutowała zbiorem opowiadań pt. „Opowieści magicznego Trójmiasta”. Książka otrzymała III nagrodę na XVI Kościerskich Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej „Costerina 2015”. W wolnych chwilach autorka czyta książki, spaceruje nad morzem z rodziną, poszukuje kolejnych inspiracji pisarskich.

 

 

STUDNIA CZASU CZYLI JAK ODNALEŹĆ ZAGUBIONE WSPOMNIENIA

 

„Studnia czasu” to powieść dla dzieci z elementami magicznymi, wykorzystująca motyw podróży w czasie, zainspirowana starą, niemiecką baśnią Braci Grimm „Pani Zamieć”W książce opowiedziana jest historia o przyjaźni babci i wnuczki, sile rodziny oraz magii świąt Bożego Narodzenia.

Ilustracje do książki wykonała ceniona ilustratorka książek dla dzieci – Kamila Stankiewicz.

 

PROLOG

 

·  Moja babcia mawiała, że gdy zaczyna padać śnieg to znaczy, że Złota Maja trzepie w niebie pierzyny. Gdy dzieje się tak pod koniec listopada lub na początku grudnia, to znak, że czas zacząć przedświąteczne porządki i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Trzeba dobrze wykorzystać adwent.

·  Zawsze lubiłam te dni, podczas których świat na moment wygląda jak z bajki. W oknach domów mieszkańcy ustawiają czerwone świeczniki, zawieszają duże, złociste gwiazdy, ulice przyozdobione są kolorowymi lampkami, a z wnętrza domów, sklepów i kawiarni dochodzą charakterystyczne zapachy: pomarańczy, goździków, pierników, cynamonu. Te niezwykłe aromaty sprawiają, że co roku w tym czasie wspominam pewną historię, która przydarzyła się mnie i mojej babci dawno temu, w pewien przedświąteczny dzień. Nazywam się Bianka i chciałabym Wam o tym opowiedzieć.

Data wydarzenia: 
20.01.2016
Godzina rozpoczęcia: 
14.00
Udostępnij: