Jesteś tutaj

Polsko-ukraińskie warsztaty dubbingu filmowego

/
Data wydarzenia: 
12.11.2022

Polsko-ukraińskie warsztaty dubbingu filmowego

Wyjątkowa okazja aby nauczyć się DUBBINGU FILMOWEGO pod okiem fachowców z Ukrainy i Polski, a przy okazji poznać kulturę sąsiedniego kraju.

Twój głos może stworzyć cuda!

Zajęcia są bezpłatne Możesz mówić po polsku albo po ukraińsku.

Warsztaty trwają 5 godzin (z krótką przerwą). W programie: spotkanie z gośćmi, tłumaczenie i redakcja tekstów dubbingowych, nagrania aktorskie, dubbingowe karaoke

Gdańsk – Biblioteka pod Żółwiem, 12.11.2022 godz. 9.00 -15.00

Wstęp jest wolny ale obowiązują zapisy

Wejdź na stronę https://filmstudio.space/dub i wyślij nam krótką informację, kim jesteś i dlaczego chcesz wziąć udział w naszych zajęciach.

Prowadzący: Przemek Młyńczyk

Goście: Gdańsk – Julia Ogińska, Karol Schwarz

Kto jest kim?

Julia Ogińska – reżyserka, fotografka, animatorka kultury. Absolwentka Żytomierskiego Kolegium Kultury i Sztuki im. Iwana Ogienki oraz Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki (kierunek: Sztuka filmowa i telewizyjna).

Współtworzyła ukraiński dubbing do polskiego filmu „Akademia Pana Kleksa” (realizowany przez studentów). Jej fotografie były prezentowane na wystawach indywidualnych w Żytomierzu: „Dziennik stanu duszy” (2014) i „Szukajmy światła nawet w ciemności” (2020) oraz na wystawie plenerowej „24.02.2022” w Bielsku-Białej.

Przemek Młyńczyk – reżyser filmowy, producent wydarzeń artystycznych, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie. Dubbingu uczył się na zajęciach prowadzonych w Pradze przez słynną czeską reżyserkę dubbingu, Olgę Walló. Jego mistrzem w zakresie dramaturgii dźwiękowej był reżyser radiowy Jerzy Tuszewski.

Karol Schwarz – producent muzyczny. Twórca kultowej gdańskiej wytwórni płytowej Nasiono Records.

***

To, że filmy zagraniczne, hollywoodzkie, są od 2006 roku tłumaczone na język ukraiński, to chyba największy przełom kulturowy tego tysiąclecia.  

Oleksa Nehrebeckij, tłumacz (autor między innymi ukraińskiej wersji serialu "Alf" i filmu "Madagaskar")

***

Projekt współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej

Partnerzy: Collegium Civitas, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada Korzeniowskiego w Gdańsku, Centrum Kultury w Lublinie, Kinoteatr Projekt

Organizator: Fundacja Młodego Kina www.fmk.art.pl

Korzystamy z infrastruktury Wirtualnego Studia Filmowego www.filmstudio.space

Data wydarzenia: 
12.11.2022
Udostępnij: