Jesteś tutaj

Pola malowane za miedzą – Anna Jakubowska

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
08.05.2017

Pola malowane za miedzą – Anna Jakubowska

Zapraszamy do obejrzenia wystawy Anny Jakubowskiej. Rejestrując ślady ludzkiej pracy na polach, artystka tworzy wysmakowany i swoisty dokument. Wystawę można oglądać do końca maja.

ANNA JAKUBOWSKA

Fotografią artystyczną zajęła się w 2005 roku. Od tego czasu brała udział w 117 ogólnopolskich oraz międzynarodowych wystawach pokonkursowych, zdobyła 66 nagród, medale i wyróżnienia. Wystawiała też swoje prace na 34 wystawach zbiorowych przede wszystkim  z Gdańskim Towarzystwem Fotograficznym,  którego jest członkiem od  2010 r.

 W ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowała  12 wystaw indywidualnych prezentowanych na 28 ekspozycjach w Rzymie, Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu, Iławie, Elblągu i Jastrzębiu Zdroju.

Kilkadziesiąt jej prac znajduje się w kolekcjach prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą.

W 2012 roku ukazał się drukiem album fotograficzny CMENTARZE POMORZA, który jest efektem trzyletniej autorskiej współpracy z mężem Krzysztofem oraz przyznanych na ten projekt dwóch stypendiów twórczych: Województwa Pomorskiego i Miasta Gdańska.

W 2014 roku powtórnie otrzymała stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego na realizację wystawy pod tytułem RDZA, która prezentowana była w 2014 w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, a następnie w 2015 na Uniwersytecie Papieskim Urbaniana w Rzymie. W roku 2016 po raz trzeci otrzymała stypendium Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego na realizację wystawy POLA MALOWANE-ZA MIEDZĄ.

 

WWW.annajakubowska.com

Data wydarzenia: 
08.05.2017
Udostępnij: