Jesteś tutaj

Poetyckie podróże po Australii

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
31.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Poetyckie podróże po Australii

Biblioteka Kokoszki i Klub "pod Kogutem" zapraszają na wspólne odkrywanie Australii. Naszym przewodnikiem będzie Michael Tequila - pisarz i podróżnik.

Michael Tequila, pisarz polsko-australijski, dziennikarz społeczny. Dorobek literacki: tomik poezji, powieść i zbiór opowiadań. Strona autorska/blog: www.MichaelTequila.com.

Doktor nauk ekonomicznych. Szesnaście lat pracy w handlu zagranicznym, attaché i radca handlowy polskiej ambasady w Bogocie, kierownik planowania strategicznego w banku australijskim, nauczyciel akademicki, dyplomowany psychoterapeuta (niepraktykujący), zawodowy tłumacz polsko-angielski. Biegła znajomość języka angielskiego i hiszpańskiego.

Miejsca zamieszkania: Kolumbia, Grecja i Australia, obecnie mieszka w Gdańsku.

Hobby: jogging, pływanie i jazda na rowerze. Interesuje się psychologią i polityką, szczególnie ceni sobie literaturę południowoamerykańską.

Zainteresowania autora poezją w ukształtowały w szczególności przeżycia osobiste i Australia, gdzie mieszkał ponad dwadzieścia lat. To wyjątkowy kraj, wyjątkowy kontynent, ucieleśnienie nieskończonej przestrzeni oraz ciszy. Australia jest upalna, nostalgiczna, pastelowa, stara. Jest również zielona, kolorowa, potrafi też być przejmująco zimna.

W opinii autora jego poezja to „błądzenie w poszukiwaniu prawdy, piękna i uspokojenia”.

Data wydarzenia: 
31.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: