Jesteś tutaj

Ogólnopolski Konkurs „Szeroki CON-TEKST” dla młodzieży ponadgimnazjalnej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.09.2017

Ogólnopolski Konkurs „Szeroki CON-TEKST” dla młodzieży ponadgimnazjalnej

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku ogłasza Ogólnopolski Konkurs „Szeroki CON-TEKST” na opowiadanie, film lub zdjęcie inspirowane życiem i/lub twórczością Josepha Conrada-Korzeniowskiego. Prace można przesyłać do 29 września 2017 r.

Konkurs zostaje ogłoszony w celu propagowania osoby i twórczości Josepha Conrada-Korzeniowskiego wśród młodzieży ponadgimnazjalnej. Przedmiotem konkursu jest wyłonienie 3 zwycięzców (miejsca 1-3) w 3 kategoriach: opowiadanie (tekst), opowiadanie filmowe (film), opowiadanie fotograficzne (zdjęcie). Uczestnikiem konkursu może być każda osoba fizyczna będąca uczniem szkoły ponadgimnazjalnej w Polsce.

Utwory należy przesłać w formie cyfrowej na adres e-mail: konkursy.wbpg@gmail.com  lub dostarczyć do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku, Dział Promocji Literatury, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk, do 29 września2017 r.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konkursie prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

ANEKS do Regulaminu informuje o przedłużeniu terminu nadsyłania prac.

Do przesyłanego utworu należy dołączyć OŚWIADCZENIE (formularz zgłoszenia), który stanowi Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu. W przypadku uczestników, którzy w dacie zgłoszenia do udziału w konkursie nie ukończyli 18 roku życia, oświadczenie powinno być sporządzone i podpisane przez rodzica lub opiekuna prawnego.

W trzech kategoriach nagrody obejmują pierwsze, drugie i trzecie miejsce. Nagrodami w Konkursie będą:

  • I miejsce: tablet lub ipad.
  • II miejsce: czytnik e-booków Kindle.
  • III miejsce: smartwatch.

Publiczne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 6 października 2017 r. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora.

Pytania w sprawie konkursu można kierować do Działu Promocji Literatury WiMBP w Gdańsku, tel. (58) 301-07-22, e-mail: promocja@wbpg.org.pl.

SZEROKI_CON-TEKST-post-3.jpg

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

mkidn_01_cmyk_2.jpg

 

Data wydarzenia: 
29.09.2017
Udostępnij: