Jesteś tutaj

Noc detektywów w bibliotece

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.01.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Noc detektywów w bibliotece

Czy złote sztaby ukryte podczas wojny wciąż czekają na znalazcę? Czy uzbrojeni w wiedzę detektywi potrafią w ciągu jednej nocy poradzić sobie z zagadką? Zostań detektywem i szukaj z nami! Już 27 stycznia w Bibliotece Głównej odbędzie się finał wielkiego śledztwa.

W niespokojnych czasach drugiej wojny światowej przymusowy robotnik, Franciszek Dworacki, ukrył w ścianie remontowanego gmachu list, który odnaleziono dopiero w roku 2005. Część treści była zniszczona, niedostępna. Dopiero niedawne badanie metodą ultrafioletową pozwoliło na odczytanie ostatnich linijek. Ku zaskoczeniu badaczy okazało się, że nie tylko list został ukryty w gmachu przy Krebsmarkt - dzisiejszym Targu Rakowym. Słowa o złotych sztabach przykuły uwagę detektywów... 

Nocą z piątku na sobotę, 27 stycznia, trzy grupy tropicieli otrzymają zestaw zagadek, które doprowadzić mogą do znaleziska. Tylko dzięki swojej przebiegłości, wiedzy i logice detektywi będą mogli pokonać rywali i odnaleźć skarb. Jesteś gotów?  Zgłoś się już dziś!

Zapraszamy młodzież w wieku 12 -16 lat

Czas trwania: 18.00 -23.00

Zapisy: promocja@wbpg.org.pl

Ilość miejsc ograniczona do 30 osób!

Wymogiem uczestnictwa jest dostarczenie oświadczenia - zgody na udział w wydarzeniu podpisanej przez opiekuna prawnego uczestnika/uczestniczki.

OŚWIADCZENIE

Noc detektywów poprowadzi Krzysztof Petek, autor powieści sensacyjno-przygotowych, dziennikarz, detektyw i organizator dalekich wypraw.

 

 

Data wydarzenia: 
27.01.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: