Jesteś tutaj

Nie tylko "Jaśminowa Saga" - spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
22.11.2022
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

Nie tylko "Jaśminowa Saga" - spotkanie autorskie z Anną Sakowicz

„Jaśminowa Saga” Anny Sakowicz podbija serca Czytelników! Zapraszamy do Filii Gdańskiej na spotkanie z autorką – będzie ono stanowić doskonałą okazję do dyskusji o gdańskiej trylogii, inspiracjach literackich oraz historii, która jest osią wielu powieści Anny Sakowicz. Znana i lubiana pisarka zdradzi nam również kilka zakulisowych ciekawostek z procesu tworzenia jej najnowszej książki – „Skrawków przeszłości”.

Rozmowę z autorką poprowadzi Barbara Piórkowska, a odbędzie się ona w Filii przy ulicy Mariackiej 22 listopada 2022 r. (wtorek) o godz. 17:30.

 

Anna Sakowicz – powieściopisarka, absolwentka filologii polskiej oraz edukacji filozoficznej i filozofii na Uniwersytecie Szczecińskim oraz edytorstwa współczesnego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Napisała ponad 20 powieści, w których w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem, ale zawsze jest blisko spraw kobiet. Interesuje ją również historia, dzieje rodów, odtwarzanie przez pokolenia skryptów rodzinnych, wpływ historii na życie ludzkie, walka kobiet o równouprawnienie. W jej opowieściach znajdzie się również miejsce na miłość do książek, dzieje druku, Gutenberga, introligatorów. Jest między innymi autorką gdańskiej "Jaśminowej sagi".

Książka „Listy do A. Mieszka z nami Alzheimer” otrzymała nagrodę główną w konkursie Komitetu Ochrony Praw Dziecka; Internationale Jugendbiblithek w Monachium wpisało książkę na listę Białych Kruków, powieść nominowana była do nagrody IBBY. Prawa do tłumaczenia kupiły wydawnictwa hiszpańskie i rosyjskie. W 2021 i 2022 r. otrzymała tytuł Ambasadorki Kultury Pomorza.

Data wydarzenia: 
22.11.2022
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: