Jesteś tutaj

Naturalnie, że... naturalnie! Spotkanie z Agnieszką Cegielską

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
19.01.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Naturalnie, że... naturalnie! Spotkanie z Agnieszką Cegielską

Zapraszamy na spotkanie z dziennikarką i prezenterką TVN Agnieszką Cegielską, która opowie o swojej najnowszej książce pt. „Naturalnie”. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”.

Naturalnie, że... naturalnie! Awokado, daktyle, spirulina, a obok nich swojska brzoza, pyłek pszczeli i kasza jaglana – to tylko niektórzy z bohaterów tej książki.

W świecie, który co i rusz wskazuje nam nowe diety, nowe składniki, nowe sposoby przygotowania potraw, warto skupić się na kilku produktach. Pewność, że jemy dobrze i zdrowo, unikając chemii i przetworzonej żywności, jest bezcenna. Przyprawy, kasze, rośliny są nieprawdopodobnym wręcz źródłem antyoksydantów, składników mineralnych i witamin. Warto skorzystać z bogactwa, którym tak szczodrze obdarza nas natura.

Agnieszka Cegielska o książce: Jeden z moich nauczycieli wiele lat temu powiedział :"Jeżeli wiedza, którą posiadasz mogłaby zmienić życie na lepsze przynajmniej jednej osoby, to podziel się nią…" Nie było dnia, aby te słowa do mnie nie wracały, ale nie myślałam też , że będą aż tak ważnym drogowskazem. Tę książkę napisałam z potrzeby serca kierując się najpiękniejszymi intencjami. Dzielę się w niej tym czego się nauczyłam: wiedzą, którą przekazali mi moi ukochani dziadkowie, nauczyciele z różnych stron świata, spotkani ludzie, którzy często stawali się dla mnie niezwykłą inspiracją. Ta książka nie jest po to abyście nagle zmieniali swoje życie, bo najważniejsze jest to, aby czuć się w tym swoim życiu szczęśliwym na swoich zasadach. Natomiast jeśli zapragniecie o siebie zadbać – pamiętajcie, że najbardziej ucieszycie się wtedy, kiedy decyzję o wprowadzeniu tych zmian podejmiecie sami. Warto dbać o siebie i tych, których kochamy. Warto otaczać się naturą, obcować z nią, bo właśnie wtedy najłatwiej nam wsłuchać się w swój organizm, który tak często i tak pięknie podpowiada nam czego potrzebuje. Kiedy ktoś mnie pyta, jaka jest najzdrowsza dieta, odpowiadam – różnorodna dieta umiaru oparta na naturalnych produktach i dopasowana do konstytucji naszego organizmu. Słuchanie tego organizmu jest bardzo ważne szczególnie w naszych rozpędzonych i zapracowanych czasach. Wieki temu Lukrecjusz powiedział :"Co dla jednych jest potrawą, dla innych trucizną". Dlatego też, nawet po najzdrowsze produkty, powinniśmy sięgać z umiarem. Nie zmienia to faktu, że warto o nich pamiętać, bo od czasów ojca medycyny Hipokratesa nic się nie zmieniło "Twoje pożywienie powinno być lekarstwem, a twoje lekarstwo powinno być pożywieniem"

Agnieszka Cegielska, dziennikarka i prezenterka, która żyje w zgodzie ze sobą oraz w bliskości z naturą, wszystkie propozycje z książki stosuje na co dzień w swoim życiu. Jest osobą, która żyje świadomie, mądrze i zdrowo. Jej cykl „Naturalnie” realizowany w ramach programu Dzień dobry tvn cieszył się ogromną popularnością i odzewem widzów, którzy zasypywali korespondencją autorkę. W książce pokazuje jak rozsądnie korzystać z darów natury, jak używać ich z korzyścią dla swojego samopoczucia i jakie pyszne potrawy można z nich przyrządzić.

okladka_NATURALNIE_front.jpg

Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu spotkań „Drogą mniej uczęszczaną”. Spotkanie poprowadzi dziennikarka Iwona Demska.

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książki "Naturalnie" w promocyjnej cenie.

logotyp_bookbook_pionMAŁY_6.png

Data wydarzenia: 
19.01.2018
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: