Jesteś tutaj

Meksyk mało znany

/
Data wydarzenia: 
25.01.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Meksyk mało znany

Filia 26 serdecznie zaprasza na spotkanie z Marią Giedź, która opowie o swojej podróży do Meksyku!

Meksyk kojarzy się z sombrero, z zespołami el mariachi, z wielkimi kaktusami, czy tequilą. W przewodnikach czytamy, że w Meksyku należy odwiedzić sanktuarium Matki Boskiej z Guadalupe, nadmorskie kurorty w Cancun i w Acapulko, piramidę w Chichén Itzá i Teotihuacán, gdzie ponoć ludzie stawali się bogami. Jednak prawdziwy Meksyk jest nieco inny, niezwykle barwny i tajemniczy.

Powierzchnia Meksyku jest ponad sześć razy większa od terytorium Polski, a zamieszkuje ją prawie 130 mln osób. Są tam wysokie góry z wulkanami, jest ocean, morze, pustynie, a nawet akwedukt największy w obu Amerykach. Jednak o wielu wspaniałych miejscach, ukazujących prawdziwe oblicze Meksyku, przewodniki milczą. Na przykład: kto wie, że to właśnie w Meksyku znajduje się drugie, najważniejsze w całej Ameryce Łacińskiej, sanktuarium i to nie maryjne a chrystologiczne? Również w Meksyku można spotkać jeden z pierwszych zespołów budowli tworzących sporą, podzieloną na kilka dzielnic wieś, powstały w XVI wieku na potrzeby ewangelizowania miejscowej ludności. Przykładem takiej wsi jest Tlayacapan (ok. 80 km na południowy wschód od Meksyku – stolicy kraju) – przepiękna miejscowość otoczona niedużymi górami, niestety dość zniszczona podczas trzęsienia ziemi w 2017 r.

Takich niezwykłych miejsc, tylko w niedużej odległości od stolicy kraju, jest bardzo wiele, a opowieści o niektórych z nich można będzie posłuchać podczas spotkania w Filii 26. Serdecznie zapraszamy!

Data wydarzenia: 
25.01.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: