Jesteś tutaj

"Malowane akrylem"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
16.04.2015

"Malowane akrylem"

"Jeśli usłyszysz w sobie głos mówiący: NIE UMIESZ MALOWAĆ, maluj mimo wszystko, ten głos ucichnie" . Vincent van Gogh

Wszystkich miłośników malarstwa zapraszamy 16.04.2015r. o godzinie 18:00 do naszej biblioteki, tego dnia odbędzie się wernisaż prac Ewy Danilewicz. Wystawę będzie można oglądać do 7.05.2015r.

Ewa Danilewicz, z domu Reszke - urodziła się™ w 1951 roku w Gdyni, gdzie mieszkała do 1969, a później wyjechała do Poznania na pięcioletnie studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Po zdobyciu dyplomu magistra filologii angielskiej w roku 1974, wróciła do Gdyni i wyszła za mąż za Tadeusza. W 1976 roku przeprowadzili się do Gdańska i od tamtej pory uważają się za gdańszczan.

Ewa Danilewicz przepracowała wiele lat na Uniwersytecie Gdańskim, początkowo jako lektor języka angielskiego, a nastę™pnie jako teacher trainer, gdy powołano do życia nowy wydział‚ UG: Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych. Był to czas wypełniony pracą w szkole i w domu, ale nawet wtedy usiłowała trochę™ malować.

Bardziej na poważnie™ malowaniem zajęła się dopiero po przejś›ciu na emeryturę, a właściwie zainspirował‚a ją do tego pewna zaprzyjaźniona osoba. Uświadomiła jej, że mogł‚aby skorzystać‡ z warsztatów plastycznych na Uniwersytecie Trzeciego Wieku, co też zrobiła. Bawiła się malowaniem pastelami przez jakieś 2 lata, ale nie polubił‚a specjalnie tej techniki. Później dołączyła do grupy malarskiej przy zaspiań„skiej Plamie, gdzie pod kierunkiem Hanny Niewiarowskiej-Zawilskiej poznawała tajniki rysunku i malarstwa akrylowego.

Większość jej prac przedstawionych na niniejszej wystawie pochodzi z tamtego okresu. Są to przeważnie martwe natury. Obecnie Ewa Danilewicz jest uczestniczką warsztatów galerii Za Murami w Gdań„sku i czł‚onkiem Nadbał‚tyckiego Stowarzyszenia Plastyków im. Mariana Mokwy.

Data wydarzenia: 
16.04.2015
Udostępnij: