Jesteś tutaj

Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" - edukacja i rekreacja

/
Data wydarzenia: 
05.06.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" - edukacja i rekreacja

O fascynującym świecie Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo" opowie dr Joanna Bloch – Orłowska. To jeden z najmłodszych ogrodów botanicznych w Polsce. Powstał w 2010 r. na terenie blisko 50 ha zlokalizowanych na obrzeżach Gdyni. Utworzony i zarządzany przez Nadleśnictwo Gdańsk. Dziewięćdziesiąt procent jego powierzchni zajmują lasy, głównie grądy i buczyny. Prelekcja odbędzie się w ramach cyklu: Spotkania z przyrodą. Zapraszamy serdecznie!

Ogród specjalizuje się w kolekcjach roślin związanych ze zbiorowiskami leśnymi, a jednocześnie gatunków związanych w regionem Pomorza Gdańskiego. LOB "Marszewo" to również ważny ośrodek edukacyjny Nadleśnictwa Gdańsk i Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Oliwsko-Darżlubskie", chętnie odwiedzany przez grupy zorganizowane oraz indywidualnych zwiedzających. 

 

dr Joanna Bloch-Orłowska - botanik, absolwentka i przez lata pracownik Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, a od blisko 2 lat pracownik Nadleśnictwa Gdańsk. Związana z Leśnym Ogrodem Botanicznym "Marszewo" od początku (współtwórczyni koncepcji zagospodarowania terenu ogrodu), obecnie  odpowiedzialna m.in. za nadzór merytoryczny i naukowy w ogrodzie. Prywatnie gdańszczanka z urodzenia i wychowania, a od 16 lat mieszkanka Zaspy.

Data wydarzenia: 
05.06.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: