Jesteś tutaj

La hermosa música - recital fletowy

/
Data wydarzenia: 
18.10.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:05

La hermosa música - recital fletowy

Serdecznie zapraszamy na koncert fletowy w wykonaniu Anny Ekielskiej-Skóry. Specjalnie dla Seniorów!

Anna Ekielska-Skóra - urodzona w 1976 roku w Krakowie w rodzinie z muzycznymi tradycjami. Krakowską Akademię Muzyczną w klasie prof. Kazimierza Moszyńskiego ukończyła                        z wyróżnieniem w 2003 roku. Podczas studiów brała udział w kursach mistrzowskich prowadzonych między innymi przez Miriam Nastasi, Jamesa Galwaya, Petera Lucasa Graffa, Janosa Balinta, Jiriego Valka; jest laureatką konkursów w kraju i zagranicą, między innymi:             
- I miejsce w kategorii OESTIG-Preise w Wiedniu (wrzesień 2002), gdzie nagrodą było                 m.in. dokonanie nagrania dla Wien National Rundfunk,
- wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej w Łodzi,
- II miejsce na Makroregionalnych Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych                 w Lublinie,
- IV miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych                      w Olsztynie.

flute-1427652_960_720.jpg

W 2002 roku nagrała dla Radia Kraków Koncert na flet i harfę C-dur W. A. Mozarta (Orkiestra Akademii Muzycznej w Krakowie, Malwina Lipiec - harfa, Wiesław Kwaśny - kierownictwo muzyczne). Po studiach ruszyła w świat, wraz ze swoją mamą pianistką spędziła blisko cztery lata, grając w klasycznym trio na statku pływającym po Morzu Karaibskim. Zamieszkała na dwa lata w Operze Na Zamku w Szczecinie, gdzie była pierwszą flecistką i koncertmistrzem grupy dętej drewnianej. Uczyła w tym czasie w dwóch szczecińskich szkołach muzycznych, w PSM L. Piwoniego oraz w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I Stopnia. W 2009 roku przeprowadziła się do Gdańska, rozpoczęła pracę w orkiestrze Opery Bałtyckiej na stanowisku 1. flecistki.           Od początku pobytu w Trójmieście współpracuje z Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie,       od kwietnia 2015 roku z Filharmonią Bałtycką, niezmiennie z Operą Krakowską i Operą                  Na Zamku w Szczecinie. Odbyła z tymi orkiestrami wiele zagranicznych tournee po Europie            i Azji. 

 

 

Data wydarzenia: 
18.10.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:05
Udostępnij: