Jesteś tutaj

Książka GO! - fantastyczne lato

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
26.08.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
12:00

Książka GO! - fantastyczne lato

Kolejna edycja Książki GO! - akcji poszukiwania książek w przestrzeni miejskiej - już w ostatni weekend sierpnia! Tym razem do odnalezienia będzie 50 tytułów fantastyki.
Książka GO! to akcja poszukiwania książek, która jest organizowana przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku. Najbliższa, czwarta już edycja, odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (26-27 sierpnia). Do odnalezienia będzie 50 tytułów fantastyki polskiej i światowej! Wśród książek, które zostaną ukryte w Gdańsku znajdą się m.in. książki autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Pilipiuka, Jarosława Grzędowicza, Dmitry'ego Glukhovsky'ego, Georga R.R. Martina, J.R.R. Tolkiena, Stephena Kinga i wielu innych autorów. 

Książka GO! to terenowa gra miejska, w której nagrodami dla najwytrwalszych graczy są książki. Wskazówki do lokalizacji, w których zostaną one ukryte będą opublikowane o godz. 12:00 w mediach społecznościowych (Facebook i Instagram) biblioteki publicznej w Gdańsku. 

W grze może wziąć udział każdy, kto dysponuje urządzeniem mobilnym z dostępem do internetu. Znalazcy książki powinni umieścić w poście pod wydarzeniem facebookowym zdjęcie książki, którą odnaleźli. Dzięki temu pozostali gracze dowiedzą się, że książka, na którą polowali znalazła swojego właściciela. Aktywnym uczestnikom gry, którym mimo wszystko nie uda się odnaleźć książek, organizatorzy planują przyznać dodatkową pulę nagród. Trafią one do osób, które zrelacjonują na swoich profilach facebookowych i instagramowych akcję poszukiwania książek i oznaczą je hasztagiem #ksiazkaGO oraz #chodzedobiblioteki. Do wygrania będą nie tylko książki ale też gadżety biblioteczne (kubki, koszulki, zakładki magnetyczne).

Szczegóły dotyczące gry miejskiej dostępne w wydarzeniu na Facebooku

A tak w wielkim skrócie przygotowywaliśmy pierwszą edycję Książki GO!

Data wydarzenia: 
26.08.2017
Godzina rozpoczęcia: 
12:00
Udostępnij: