Jesteś tutaj

Kreatywny Klub Książki

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.01.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Kreatywny Klub Książki

Zadawać czy nie zadawać? Oto jest pytanie... które postawimy sobie podczas kolejnego spotkania Kreatywnego Klubu Książki. Zajmiemy się wyjątkowo gorącym tematem – pracami domowymi. Na warsztat weźmiemy książkę Alfiego Kohna „Mit pracy domowej”. Autor przekonuje, że badania naukowe nie potwierdzają skuteczności prac domowych, a potencjalne korzyści z ich odrabiania są minimalne i ograniczają się tylko do starszych uczniów.

O pracach domowych porozmawiamy z zupełnie wyjątkowymi, charyzmatycznymi i energetycznymi panelistkami – Martyną Tarnowską i Vitezslawą Hoffmann.

Zadawać czy nie zadawać? … Cóż, w tym gronie z pewnością znajdziemy jakieś trzecie rozwiązanie (pewnie czwarte i piąte też:))! Bank pomysłów gwarantowany. Zapraszamy!

Martyna Tarnowska - nauczycielka w szkole podstawowej i gimnazjum, wychowawczyni prowadząca klasę freinetowską, zakochana w Kreatywnej Pedagogice. Eduzmieniacz, Ambasadorka Wiosny Edukacji. Prowadząca warsztaty we współpracy z gdańskim wydawnictwem literatury dziecięcej EneDueRabe. Sędzia Odysei Umysłu, programu edukacyjnego, który rozwija kreatywność i uczy krytycznego myślenia. Prowadzi Fanpage Freinet- Grupa Gdańska, gdzie opisuje działania zawodowe swoje i koleżanek z grupy. Nieustannie szkoli innych, prowadząc warsztaty głównie z adaptacji technik freinetowskich. Temat prac domowych przez lata przerabiała na kilka sposobów: zadawać, nie zadawać, a może zadawać z sensem… Opowie o swoich doświadczeniach i sprawdzonych pomysłach.

Vitezslava Hoffmann – nauczycielka SP nr 82 w Gdańsku, absolwentka Uniwersytetu Masaryka w Brnie w Czechach. Liderka i trenerka grupy Myślenie wizualne, działającej w ramach gdańskiego projektu edukacji nauczycieli Kreatywna Pedagogika. Sketchnoterka i facylitatorka na konferencjach edukacyjnych, ilustratorka projektu edukacyjnego FitEdukacja, Edunews. Ilustratorka książek i poradników dla dzieci oraz pozycji literackich związanych ze sportem. Autorka innowacji pedagogicznej „Myślenie wizualne – nauka tworzenia notatek w szkole”, autorka projektów dla świetlicy szkolnej. Moderatorka grupy Myślenie wizualne w edukacji na Facebooku. Autorka fiszek pomocnych do nauki języka czeskiego i nie tylko. Lektorka i tłumaczka języka czeskiego, doceniona w roku 2017 nagrodą Prezydenta Miasta Gdańska za edukację. Ambasadorka akcji Zadaję z sensem.

Data wydarzenia: 
29.01.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: