Jesteś tutaj

Konkurs - NAPISZ TO!

/
Data wydarzenia: 
26.04.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

Konkurs - NAPISZ TO!

Jeśli masz w głowie nadmiar słów, które wyrywają się na powierzchnię to … - NAPISZ TO! Rusza konkurs na napisanie utworu literackiego, którego nagrodą główną jest publikacja przez wydawnictwo Oficyna Gdańska.

Oficyna Gdańska ogłasza konkurs na najlepszy utwór literacki. Partnerami projektu są Miasto Gdańsk oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. W jury zasiądą uznane osobistości ze świata literackiego, wydawniczego oraz bibliotecznego Gdańska: Stefan Chwin,  Krystyna Lars-Chwin, Antoni Pawlak, Jarosław Zalesiński, Edward Jakiel oraz Agata Biały.

Chcemy dać szansę twórcom, którzy z różnych powodów, nie mogą się przebić na rynek wydawniczy. Szukamy perełki, która nas zachwyci – nie tylko ze względu na warsztat, ale również na oryginalność i nieszablonowość pomysłu.– mówi Agata Biały – prezes wydawnictwa Oficyna Gdańska. Mam nadzieję, że większa ilość czasu, którą teraz dysponujemy będzie sprzyjała kreatywności i pracowitości młodych twórców.  – dodaje.

Kryterium, które muszą spełnić uczestnicy konkursu to szeroko rozumiane wykorzystanie wątków i motywów gdańskich w utworze. Forma może być dowolna – esej, powieść, tomik poezji opowiadanie a nawet komiks. Najważniejsze jest, żeby autor lub autorka wykazali związek utworu z Gdańskiem, czy to poprzez tematykę, czy względy osobiste, czy też poprzez oddanie ducha miasta.

Konkurs jest otwarty, a na jego uczestników czekają fantastyczne nagrody. Autor zwycięskiego utworu otrzyma możliwość jego publikacji oraz nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł. Za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca przewidziane są nagrody w wysokości 3000 i 2000 zł.

Czas na nadsyłanie prac jest do 30 kwietnia 2020 na adres: abialy@fundacjagdanska.pl z dopiskiem KONKURS. Szczegóły na stronie oficynagdanska.pl oraz na profilu facebook @CafeOficyna.

Wszystkim twórcom życzymy niekończącej się weny!  

Osoby zainteresowane konkursem prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM.

grafika strona www.png

Data wydarzenia: 
26.04.2020
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: