Jesteś tutaj

Koncert zespołu Galicia Folk Band

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
18.08.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Koncert zespołu Galicia Folk Band

Zapraszamy na koncert zespołu Galicia Folk Band. Podczas koncertu usłyszymy utwory folkowe charakterystyczne dla terenów obejmujących Galicję i Kresy Wschodnie z elementami jazzu, klasyki, popu, domieszką muzyki bałkańskiej w ciekawym połączeniu akordeonu, skrzypiec i bandury.

Muzyka i śpiew, które promieniują słońcem, radością i optymizmem, obok wrażliwych, tęsknych, przejmujących nut i dźwięków, tak charakterystycznych dla terenów Ukrainy obejmujących m.in. Galicję i Kresy Wschodnie dawnej Rzeczypospolitej oraz ciepło emanujące z gry i wokalistyki świetnie zgranych oraz rozumiejących się członków grupy muzycznej „Galicia”, to najkrótsza i najtrafniejsza z możliwych charakterystyk zespołu założonego przez młodych muzyków ze Lwowa. Ci profesjonalni artyści wywarli głębokie wrażenie i zyskali uznanie swoim wykonawstwem, interpretacją i kreatywnością wykonywanych utworów nie tylko wśród słuchaczy na Ukrainie, ale także wśród zagranicznej publiczności, która poznała i błyskawicznie polubiła prezentowane utwory. Ze względu na nowoczesne aranżacje, łączenie folkowych piosenek z ciekawymi rytmami, jak również nowatorskie odstępstwa od klasycznej harmonii, „Galicia” zaciekawiła i zainteresowała słuchaczy różnych grup wiekowych: od najmłodszych do najstarszych, z różnym przygotowaniem, smakiem i wrażliwością muzyczną.

Formację muzyczną „Galicia” tworzy troje artystów, oto oni.
Volodymyr Ivanets - lider i założyciel grupy. Już wcześniej wielokrotnie próbował stworzyć swój zespół, opierając się na bogatym doświadczeniu w pracy z takimi formacjami jak: „Junist”, „Pysanka”, „Veseli Cherevychku”. Współpraca ze studentami ze Lwowskiej Szkoły Muzycznej, gdzie po ukończeniu studiów na tej Uczelni pracuje jako nauczyciel w klasie akordeonu, inspirowała go do tworzenia nowych projektów muzycznych. Jednym z owoców tych poszukiwań twórczych Volodymyra było trio „Resonance”. Koncertując w Niemczech, Polsce, Francji, Holandii oraz USA, w 2011 roku Volodymyr zdołał namówić profesjonalnych muzyków ze Lwowa do stworzenia zespołu muzycznego i sfinalizowania swych poszukiwań twórczych w postaci zespołu folkowego „Galicia”.
Krystyna Lozan - skrzypaczka
Taras Lozan - perkusita
„Galicia” oferuje słuchaczom bardzo szeroki repertuar: od muzyki klasycznej do nowoczesnych „coverów” . Folkowe ukraińskie piosenki i utwory, są dla członków grupy źródłem inspiracji i wyzwaniem do zmierzenia się z nowymi zadaniami i projektami, dzięki czemu wydobywane przez nich dźwięki brzmią „jak odnowione”, brzmią współcześnie i nowocześnie. Artystyczne osiągnięcia grupy „Galicia” zostały uwiecznione na trzech płytach. Zespół wykonuje również utwory, pieśni i piosenki religijne. Na swoim koncie grupa ma wiele koncertów w polskich, niemieckich i francuskich kościołach.
Jak mówią sami o sobie: „Być blisko słuchaczy, dotykać strun ich dusz za pomocą muzyki, napełniać ich dobrem i pozytywną energią – to są cele naszej pracy, naszej twórczości, naszych poszukiwań i naszego spełnienia. Jesteśmy wdzięczni Bogu za dar tworzenia muzyki, który pomaga wzbogać i upiększać Wasze i nasze życie”.

 

Serdecznie zapraszamt na koncert! Wstęp wolny.

 

 

Data wydarzenia: 
18.08.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: