Jesteś tutaj

Koncert "Z Arią przez świat"

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
29.09.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
17.00

Koncert "Z Arią przez świat"

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert „Z Arią przez świat,” w którym wystąpią Magdalena Lewandowska (mezzosopran) i Elena Aleksiejuk (fortepian). Koncert odbędzie się ze środków z Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. Wstęp wolny!

Magdalena Lewandowska – mezzosopran. Absolwentka Państwowego Studium Piosenkarskiego oraz Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Jana Paderewskiego w Poznaniu. Doskonaliła swe umiejętności, uczestnicząc w kursach wokalnych w Rosji i Warszawie prowadzonych m.in. przez Jewgienija Nesterienko oraz przez Jadwigę Rappe i Ryszarda Karczykowskiego. Debiutowała w partii III damy w operze W. A. Mozarta Czarodziejski flet w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Od 2005 roku związana z Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie odnosi znaczące sukcesy, wykonując m.in. partie Suzuki w Madamme Butterfly, Jadwigi w Strasznym Dworze, Flory w Traviacie, Magdaleny w Rigoletto. Występowała także w Operze w Parnu w Estonii w operze G.Pucciniego Madamme Butterfly oraz we Francji, gdzie wykonywała m.in. Stabat Mater K. Szymanowskiego. Artystka posiada repertuar operowy, oratoryjny, operetkowy, pieśniarski, musicalowy i piosenkarski.

Elena Aleksiejuk - Jest Absolwentką Konserwatorium Muzycznego im. Lwa Sobinowa w Saratowie (Rosja ), które ukończyła z wyróżnieniem w 1988 roku, pracując pod kierunkiem Alberta Tarakanowa, najmłodszego ucznia wielkiego rosyjskiego pedagoga i pianisty Henryka Neuhausa. Jako młoda pianistka Elena Aleksiejuk uczestniczyła w wielu konkursach pianistycznych rangi ogólnoradzieckiej i międzynarodowej zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Od 1991 roku mieszka na stałe w Polsce, prowadząc ożywioną działalność pedagogiczną i koncertową. W roku 1993 razem z Krzysztofem Dąbrowskim (kontratenorem) stworzyła zespół Muzyki Dawnej "Ad te Domine", z którym wiele lat koncertowała jako klawesynistka (w Polsce, Szwecji, Niemczech i Belgii) wykonując muzykę barokową z Dirkiem Snellingsem (bas) i Marnixem de Cat (kontratenor; Akademia Muzyczna w Leuven). Z zespołem tym dokonała nagrań muzyki barokowej dla szwedzkiego radia w Malmo. Elena Aleksiejuk stale współpracuje z takimi artystami jak: Konstanty Andrzej Kulka (skrzypce), Roman Jabłoński (wiolonczela) oraz Joanna Mądroszkiewicz (skrzypce). Artystka posiada bardzo szeroki repertuar muzyki fortepianowej, skrzypcowej, wiolonczelowej, wokalnej od okresu baroku poprzez romantyzm aż do muzyki współczesnej. Koncertuje na wielu scenach w Polsce, Rosji, Niemczech, Austrii, Szwecji, z recitalami solowymi, jak również w zespołach kameralnych i z towarzyszeniem orkiestry. Elena Aleksiejuk jest akompaniatorem na Mistrzowskich Warsztatach Skrzypcowych w Gdańsku, na Mistrzowskich Kursach im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie pracując w klasie Igora Frołowa, Sergieja Krawczenko (Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie), Petru Munteanu (Akademia Muzyczna w Rostocku) i Konstantego Andrzeja Kulki (Uniwersytet Muzyczny w Warszawie). Jako pedagog Elena Aleksiejuk ma na swoim koncie duże osiągnięcia. Jej uczniowie zdobywają wiele nagród na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Za swoją wieloletnią pracę pedagogiczną otrzymała szereg nagród i wyróżnień, między innymi nagrody Ministerstwa Kultury i Sztuki, Medale Edukacji Narodowej, Brązowy Medal Za Wybitne Osiągnięcia Artystyczne "Gloria Artis", Nagrodę Prezydentów miasta Gdyni i Gdańska oraz Nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty.

 

Data wydarzenia: 
29.09.2017
Godzina rozpoczęcia: 
17.00
Udostępnij: