Jesteś tutaj

Koncert Tomasza Olszewskiego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
27.10.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Koncert Tomasza Olszewskiego

Zapraszamy na koncert Tomasza Olszewskiego - autora tekstów, kompozytora, wykonawcy, dziennikarza, prezentera radiowego i telewizyjnego, konferansjera, lub – po prostu – śpiewającego poety.

27 października (piątek) o godz. 18.00 odbędzie się koncert Tomasza Olszewskiego z okazji 3 urodzin Biblioteki pod Żółwiem. Zapraszamy do wspólnego świętowania z nami i na wieczór pełen muzycznych wrażeń.

Tomasz Olszewski debiutował na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie w 1983 roku, gdzie otrzymał wyróżnienie. Rok później został laureatem I nagrody, tego najważniejszego w Polsce festiwalu śpiewających autorów. Początek lat osiemdziesiątych to, z jednej strony, koncerty w miejscach niezależnych od władz i częste zmagania z cenzurą, z drugiej udany i naznaczony nagrodami i wyróżnieniami udział w festiwalach piosenki studenckiej, autorskiej i poetyckiej. Opublikował swoje teksty w tomiku „Zapiski z podróży”, komponował muzykę do spektakli teatralnych, dokonał wielu nagrań i rejestracji recitali radiowych i telewizyjnych, pisał teksty dla innych wykonawców, co znalazło ślad na paru płytach. Napisał polskie teksty do słynnych pieśni fado ( Teatr Wybrzeże – „Fado” – Marzena Nieczuja Urbańska) i teksty do najsłynniejszych tang ( „Tango” – Dorota Lulka i Milonga Baltica”). Nagrał cztery płyty autorskie („ Przesiadka”- 1996, „Lajf” – 2002, „ Odbijany” – 2010, „Jest pięknie” – 2011). Brał udział w największych w kraju koncertach, poświęconych balladzie, piosence autorskiej czy literackiej. Na początku lat 90. był kierownikiem kawiarni muzycznej gdańskiego klubu „ŻAK” i organizatorem wielu koncertów a także nauczycielem muzyki w szkole specjalnej. Od wydania pierwszego numeru Magazynu Muzyków „Gitara i Bas” przez dwa lata był sekretarzem redakcji, w latach 1991 -1993 pracował jako redaktor w „Gazecie Gdańskiej”. W TVP Gdańsk od 2001 roku prowadził (przez osiem lat)  program pt. „Brulion Kulturalny”. Od 1994 roku jest  prezenterem w Radiu Gdańsk.

Data wydarzenia: 
27.10.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: