Jesteś tutaj

Koncert na 100-lecie Niepodległości

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
09.11.2018
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

Koncert na 100-lecie Niepodległości

Zapraszamy na wyjątkowy koncert pieśni patriotycznych, a także operowych i operetkowych w wykonaniu Ewy Dorawy-Jurkiewicz (mezzosopran) i Ewy Pralicz (akompaniament). Koncert odbędzie się w ramach środków z Rady Dzielnicy Przymorze Wielkie. Wstęp wolny!

Ewa Dorawa-Jurkiewicz

Utalentowana polska śpiewaczka operowa urodzona w Gdańsku, o głębokiej wrażliwości i nieprzeciętnym pięknie głosu. Zaliczana jest do przodujących mezzosopranów Polskiej Sceny Operowej.
Studia muzyczne rozpoczęła w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim w roku 1984, a ukończyła w 1990. Od 1981 roku Ewa Dorawa związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz Opery Nova w Bydgoszczy.

Ewa Pralicz
Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - fortepian oraz puzon. Zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii Instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie, Monte Carlo, oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej. Specjalizuje się w muzyce solowej i chóralnej jako akompaniatorka. Wykonuje też muzykę klasyczną i rozrywkową.

koncert f14 fb.jpg

Data wydarzenia: 
09.11.2018
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Tagi: 
Udostępnij: