Jesteś tutaj

Komiks stworzony w ramach maratonu Komiks24 Gdańsk

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.07.2018

Komiks stworzony w ramach maratonu Komiks24 Gdańsk

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z komiksem stworzonym w ramach projektu Komiks24 Gdańsk! Efekt w postaci gotowej historii komiksowej jest już dostępny do obejrzenia i przeczytania w murach Biblioteki Głównej WiMBP w Gdańsku (Targ Rakowy 5/6).

Specjalnie z okazji V Światowego Zjazdu Gdańszczan zorganizowaliśmy wyjątkowy maraton komiksowy. 5 lipca od godz. 12:00 w Teatrze w Oknie przez kolejne 24 godziny sześciu gdańskich rysowników (Jakub Babczyński, Wojciech Olszówka, Jacek Frąś, Karolina Plewińska, Igor Wolski, Tomasz Mering) stworzyło 24 plansze do albumu komiksowego o Gdańsku. Następnie od 6 do 8 lipca, podczas warsztatów komiksowych na Zielonym Moście, prowadzonych przez Piotra Szulca, chętni uzupełnili komiks treścią. Teraz z efektem tych prac zapoznać się można w holu budynku Biblioteki Głównej, która znajduje się na Targu Rakowym 5/6.

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku od wielu już lat aktywnie włącza się w promocję sztuki komiksowej. Oprócz organizacji Gdańskich Spotkań Komiksowych GDAK, jest też wydawcą kilku publikacji komiksowych (m.in.: "Hans Memling. Malarz tego drugiego renesansu", "Olimpia z Gdańska", "Niesamowite opowieści Josepha Conrada"). W 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, nakładem WiMBP w Gdańsku zostanie również wydany album komiksowy o Józefie Piłsudskim.

Data wydarzenia: 
12.07.2018
Udostępnij: