Jesteś tutaj

Karnawał Latawców na Wyspie Sobieszewskiej

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.05.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
12.00

Karnawał Latawców na Wyspie Sobieszewskiej

Wspólnie z „Wyspą Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury zapraszamy na „Karnawał Latawców” na Wyspie Sobieszewskiej.

III Karnawał Latawców na Wyspie Sobieszewskiej (Plaża, wejście nr 16), który odbędzie się 28 maja 2017 r. (niedziela) od godz. 12:00, to familijna impreza wielopokoleniowa, przyciągająca całe rodziny chcące spędzić niedzielne popołudnie na świeżym powietrzu. Hasło przewodnie III edycji Festiwalu to TANIEC OWADÓW. Całemu wydarzeniu towarzyszy KONKURS na najciekawszy latawiec nawiązujący do tematu Festiwalu. Rywalizacja konkursowa skierowana jest do hobbystów oraz amatorów nietypowych, podniebnych konstrukcji.

PROGRAM III Karnawału Latawców to przygotowany dla całych rodzin szereg akcji edukacyjnych.

Zapraszamy między innymi do przygotowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku strefy relaksu z literaturą i warsztatami:

Chcesz poczuć się i wyglądać jak barwny motyl lub pszczoła? Zapraszamy na malowanie twarzy farbami, które zmienią cię w ulubionego owada.

W zaciszu naszego namiotu w trakcie warsztatów plastycznych stworzycie własnoręcznie „tańczące owady”, które na co dzień spotkać można na Wyspie Sobieszewskiej.

Na bibliotecznym stanowisku działać będzie także pogotowie literackie. Wszystkich małych poetów i wierszokletów, ogarniętych twórczą, nadmorską weną, zachęcamy do pisarskiej aktywności. Stworzone prace zaprezentujemy w filiach Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. Na wszystkich spragnionych słodyczy na naszym stoisku czekają poetyckie plastry miodu, autorstwa młodych poetów ze szkoły podstawowej.

Fascynacja światem owadów, ich życie społeczne i symbioza z ludźmi znalazło swoje miejsce w literaturze pięknej. Pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji stały się kanwą bestselerowej powieści norweskiej pisarki Mai Lunde „Historia pszczół”, której fragmenty przeczyta aktor Teatru Wybrzeże, Florian Staniewski.

Florian Staniewski – absolwent PWSFTviT w Łodzi. Aktor i reżyser teatralny. W latach 1968-69 występował w Teatrze Polskim w Szczecinie i gościnnie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni (1993). Od roku 1969 związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku. W 2009 roku otrzymał nagrodę specjalną Marszałka Województwa Pomorskiego.

Szeczegóły o wydarzeniu na stronie:  http://karnawallatawcow.gak.gda.pl/

m_Plakat-latawce-2017.jpg

 

Data wydarzenia: 
28.05.2017
Godzina rozpoczęcia: 
12.00
Udostępnij: