Jesteś tutaj

"Jesienne róże" - koncert piosenek okresu międzywojennego

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
15.11.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

"Jesienne róże" - koncert piosenek okresu międzywojennego

Zapraszamy na koncert piosenek okresu międzywojennego "Jesienne róże" w wykonaniu Dariusza Stanisława Wójcika (bas) i Michała Kalety (fortepian).

Koncert odbędzie się 15 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece Babie Lato (ul. Opolska 3, Gdańsk Przymorze).

Repertuar:

H. Wars - „Umówiłem się z nią na 9-tą”  z filmu "Piętro wyżej", J. Petersburski - „Niebieska chusteczka”, R. Erwin - „Całuję Twoją dłoń Madame”, Z. Karasiński – „Pamiętam Twoje oczy”, H. Wars - „Zimny drań”  z filmu „Pieśniarz Warszawy”, H. Wars – „Sex appeal” z filmu „Piętro wyżej”, J. Petersburski - „To ostatnia niedziela”, B. Horowicz – „Kiedy będziesz zakochany”, R. Palester - „Baby, ach te baby" z filmu „Zabawka”,  J. Petersburski – „Tango Milonga”, H. Wars – „Już nie zapomnisz mnie” z filmu „Zapomniana melodia”, H. Wars – „Na pierwszy znak” z filmu „Szpieg w masce”, H. Wars – „Nikodem” (foxtrot żydowski), A. Gold - „Jesienne róże”, J. Petersburski – „Jak Pani może w nocy spać” , H. Wars - „Tylko we Lwowie” z filmu „Włóczęgi”. 

Artyści:

Dariusz Stanisław Wójcik – artysta śpiewak (bas), aktor, reżyser, scenarzysta, animator kultury. Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Otwartego, twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu „Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn” oraz współtwórca Międzynarodowego Festiwalu „Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża”. Twórca i dyrektor artystyczny Teatru Otwartego w Gdańsku, obchodzącego w 2016 roku Jubileusz 20-lecia istnienia. Dariusz S. Wójcik był wieloletnim solistą Teatru Muzycznego w Gdyni, współpracował z Operą Bałtycką w Gdańsku. Jako artysta niezależny koncertował na różnych scenach i estradach w Polsce, w Europie i na świecie. Współpracował z Agencją Otto w Kolonii (Niemcy), z którą koncertował m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, Belgii, Holandii i Francji.

Michał Kaleta – pianista, absolwent Wydziału Instrumentalnego oraz Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od wielu lat związany z Teatrem Muzycznym w Gdyni jako korepetytor solistów oraz pedagog akompaniator (Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej).  Jest czynnym pianistą wykonującym utwory z repertuaru muzyki poważ­nej i rozrywkowej. W 2010 r. w ramach obchodów dwusetnej rocznicy urodzin Fryderyka Chopina zagrał szereg koncertów, prezentując na nich utwory kom­pozytora.

Data wydarzenia: 
15.11.2019
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Tagi: 
Udostępnij: