Jesteś tutaj

"Iran. Nie tylko Persepolis" - Spotkanie podróżnicze z Włodzimierzem Łukasiakiem

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
12.03.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:00

"Iran. Nie tylko Persepolis" - Spotkanie podróżnicze z Włodzimierzem Łukasiakiem

Zapraszamy na spotkanie z Włodzimierzem Łukasiakiem. Podróżnik będzie opowiadał o Persji, która ma ponad 2500 lat i jest kolebką jednej z najbardziej wpływowych cywilizacji świata.
  • Odwiedzisz Muzeum Klejnotów w Teheranie i pałac Golestan, którego lustrzana sala jest świadkiem dwóch koronacji, manufakturę słynnych perskich dywanów i pracownię znanego miniaturzysty.

  • Nie zapomnisz  zaułków Isfahanu zwanego "połową świata", witraży różowego meczetu w Shiraz, zachodu słońca nad rozległymi ruinami Persepolis, pustynnego miasta Yazd, ogrodów perskich symbolizujących Eden ani atmosfery największego święta szyitów, żałobnego Ashura

  • Zachwycisz się płynąc łodzią pod stalaktytowym sklepieniem najdłuższej wodnej jaskini świata Ali-Sadr., kolorowymi trawertynami Badab Surt oraz 12-kilometrową kopułą solną Jashak, gdzie powstały owiane legendami wysokie, kolorowe kolumny.

  • Doświadczysz noclegu w okopconej, pachnącej dymem jaskini Kandovan, smaku kukurydzy z ogniska nomadów Kashkai, atmosfery glinianych wiosek: opuszczonej 1000-letniej Kharanaq i żywej Abjaneh a po noclegu w oazie Garmeh, rajdu jeepem przez pustynię. 

  • Zadumasz się przy mauzoleum naukowca wszech-czasów, genialnego Awicenny z X w. oraz sarkofagu biblijnej królowej Estery. 

  • Dowiesz się co jest zielonym, czerwonym i czarnym złotem Iranu, jak artyści perscy wykorzystują kości wielbłądów, na czym polegał niebiański pogrzeb wyznawców starożytnego zoroastryzmu

 

Włodzimierz Łukasiak - organizator i uczestnik wielu wypraw indywidualnych i zbiorowych. Odwiedził wiele krajów w Europie, Azji i obu Amerykach. Pasjonat fotografii - członek Gdańskiego Towarzystwa Twórczości Fotograficznej. Z zawodu inżynier elektronik. Podróż dla niego to doświadczenie wieloaspektowe: zachwyt nad pięknem i  bogactwem Natury,  żywy kontakt z człowiekiem i spacer przez pokolenia oraz  osobiste, wewnętrzne ubogacenie.

Data wydarzenia: 
12.03.2020
Godzina rozpoczęcia: 
17:00
Udostępnij: