Jesteś tutaj

INAUGURACJA „REGAŁU BOŻKI”

/
Data wydarzenia: 
31.01.2020
,
Godzina rozpoczęcia: 
17:30

INAUGURACJA „REGAŁU BOŻKI”

1 lutego przypada pierwsza rocznica śmierci Bożeny Aksamit, wybitnej reportażystki i dziennikarki związanej z Gdańskiem. W związku z tym 31 stycznia, w piątek o godzinie 17.30 rodzina i przyjaciele Aksamit zapraszają wszystkich na specjalny wieczór poświęcony jej pamięci do Biblioteki Kokoszki przy ul. Azaliowej 18 w Gdańsku.

Głównym wydarzeniem będzie otwarcie „Regału Bożki”. Gościem specjalnym wieczoru będzie reportażysta  Mariusz Szczygieł, który w rozmowie z Magdaleną Grzebałkowską opowie o współczesnym reportażu i twórczości Bożeny. Z kolei gdański saksofonista Mikołaj Trzaska i przyjaciele zagrają dla Bożki i zgromadzonej publiczności w ramach krótkiego koncertu. Będzie też czas na swobodne rozmowy i wspomnienia.

„Regał Bożki” powstał z inicjatywy przyjaciół i bliskich dziennikarki, zwanej przez nich Bożką. Projekt jest realizowany za zgodną i ze wsparciem męża i córki Bożeny, Tomasza i Weroniki Jasińskich. Regał został zaprojektowany i wykonany przez gdańskiego artystę, Tomasza Krupińskiego. „Regał Bożki” ma się stać trójmiejską biblioteczką reportażu. Pierwsze egzemplarze książek, stanowiące zalążek przyszłych zbiorów, przekazane m.in. przez  wydawnictwa Agora i Czarne, staną na tym wyjątkowym meblu już 31 stycznia.

31 stycznia, piątek, godz. 17.30

Biblioteka Kokoszki w Pozytywnej Szkole Podstawowej

ul. Azaliowa 18 w Gdańsku

Data wydarzenia: 
31.01.2020
Godzina rozpoczęcia: 
17:30
Udostępnij: