Jesteś tutaj

Hong Kong dawniej i dziś

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
24.05.2019
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Hong Kong dawniej i dziś

Filia 26 zaprasza na spotkanie z Gabrielem Oleszkiem!

Gabriel Oleszek urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej.

Napisał ponad 30 książek, między innymi: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z „Daru” 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z „Daru” znowu razem (praca zbiorowa), Opowieści z morza, Ryzykowny Tatuaż, Kosynierzy z „Daru” zawsze razem (praca zbiorowa), Kiedy byłem średnim chłopcem.

Najbliższa jest mu marynistyka, jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej. Szereg książek to powieści wspomnieniowe.

Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów Mare Nostrum. Zachęcony przez kolegów ze Stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy Barbarę Wojtanowską, zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad trzysta obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej.

Data wydarzenia: 
24.05.2019
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: