Jesteś tutaj

THE HOLY CITIES - Adam Fleks

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
02.06.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

THE HOLY CITIES - Adam Fleks

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii autora kreującego „odrealnioną” rzeczywistość. Cykl „The Holy Cities” jest fragmentem tworzonej od 2006 roku serii „Wieloświaty” wykonywanej w rzadko stosowanej technice litowej. Przedstawia świat nierzeczywisty, lecz impresyjny, będący wynikiem nałożenia na siebie dwóch ekspozycji na jednej klatce w krótkim odstępie czasu. Wystawę można oglądać do końca czerwca.

Adam Fleks:

 

„Zacząłem fotografować bardzo dawno temu, ale pierwszy porządny aparat dostałem do ręki w 1987 roku w Szwecji. Tam też nastąpiła moja inicjacja ciemniowa. Od 1994 r. jestem członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, zaś od 2007 r. należę również do Związku Polskich Artystów Fotografików”.

"Celem prezentowanych na wystawie zdjęć nie jest wierne oddawanie rzeczywistości. Nie pragnę analizować i doświadczać, tylko tworzyć i przeżywać. Nie zamierzam rozkładać całości na drobne elementy tylko tworzyć nowy wymiar z tego, co w danej chwili zostało mi dane. Wieloznaczne otoczenie umożliwia mi wykreowanie obrazu niemającego wiele wspólnego ze światem zewnętrznym.

Odbiór zdjęć jest indywidualną sprawą poszczególnych widzów, którym pozostawiam ostateczną interpretację".

Data wydarzenia: 
02.06.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: