Jesteś tutaj

Gdańsk – Zaspa. Wczoraj i dziś. Spotkanie z Maciejem Kosycarzem.

/
Data wydarzenia: 
07.12.2017
,
Godzina rozpoczęcia: 
18.00

Gdańsk – Zaspa. Wczoraj i dziś. Spotkanie z Maciejem Kosycarzem.

Życie codzienne, znani i nieznani ludzie, domy których już nie ma. Zdjęcia wraz z opisami Zaspy to fotograficzna wędrówka przez wspomnienia i historię. Niejedna fotografia zadziwi i przypomni to, co zatarł czas. Podczas spotkania odkryjemy także jak dziś wygląda nasza dzielnica. Spotkanie odbędzie się w ramach uroczystego zakończenia konkursu fotograficznego pt. „Gdańsk –Zaspa. Wczoraj i dziś”. Konkurs zorganizowała Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec razem z Filią nr 6 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Maciej Kosycarz - polski fotoreporter  związany z Gdańskiem i Pomorzem.

W latach 1991-1996 pracował w gdańskich gazetach, w 1996 założyciel agencji fotograficznej Kosycarz Foto Press KFP, współpracującej z wieloma wydawcami. Organizator wystaw oraz – od 1997, wspólnie z Nadbałtyckim Centrum Kultury – Pomorskiego Konkursu Fotografii Prasowej Gdańsk Press Photo im. Zbigniewa Kosycarza (jednego z najstarszych w kraju konkursów fotografii prasowej). We współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych przygotował wystawę Zwykłe Miasto Gdańsk w obiektywie ojca i syna, której premiera odbyła się w 2001 roku w Budapeszcie, a pokazywana była następnie w Mostarze (Bośnia), Belgradzie (Serbia), Gdańsku, Kalmarze (Szwecja), Holbeak (Dania) i Kaliningradzie (Rosja). Wydawca serii albumów z cyklu "Fot. Kosycarz – Niezwykłe zwykłe zdjęcia", zawierające fotografie Gdańska i regionu wykonane przez ojca i syna od 1945 roku do czasów współczesnych.

Został nagrodzony Medalem Księcia Mściwoja II (2009). W 2010 roku otrzymał tytuł Gdańszczanina Roku 2009. Laureat Pomorskiej Nagrody Artystycznej (za rok 2010) oraz nagrody Wojewody Pomorskiego Sint Sua Praemia Laudi (za 2014)

Data wydarzenia: 
07.12.2017
Godzina rozpoczęcia: 
18.00
Udostępnij: