Jesteś tutaj

Fotograficzny powrót do przeszłości. Wystawa plenerowa zdjęć Macieja Kosycarza

/
Data wydarzenia: 
30.09.2020

Fotograficzny powrót do przeszłości. Wystawa plenerowa zdjęć Macieja Kosycarza

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Fotograficzny powrót do przeszłości”, na której będzie można zapoznać się ze zdjęciami śp. Macieja Kosycarza. Wystawa potrwa od 5 do 30 września 2020 r.

Mimo że p. Macieja nie ma już wśród nas, jego dzieła trwają niezmiennie, na kliszach, fotografiach, odbitkach, w plikach. Zostawił po sobie świat takim, jakim go widział. Spośród dziesiątek tysięcy zdjęć jakie wykonał, wybranych na wystawę zostało kilkadziesiąt.

Jako Wojewódzka i Miejska Biblioteka im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego wystawę zdjęć wykonanych przez Kosycarza organizujemy wspólnie z Nadbałtyckim Centrum Kultury oraz Agencją Fotograficzną KFP.

Będzie to wystawa plenerowa pt.,,Fotograficzny powrót do przeszłości’’.

Otwarcie wystawy nastąpi 5 września 2020 r. o godz. 17.00 przy ulicy Korzennej w Gdańsku, na skwerze obok pomnika Jana Heweliusza, vis a vis Ratusza Staromiejskiego w siedzibie Nadbałtyckiego Centrum Kultury. Z wystawą będzie można zapoznać się od 5 do 30 września 2020 r.

Ponadto Maciej Kosycarz, współorganizował przez wiele lat wraz z NCK GdańskKonkurs Fotograficzny GDAŃSK PRESS PHOTO. W dniu 3 września 2020 r. odbędzie się kolejna odsłona efektów konkursu czyli wystawa prac nagrodzonych przez jury GPP 2020. Przy pracy nad konkursem pomaga Hania Kosycarz, żona śp. Macieja Kosycarza, za co serdecznie dziękujemy.

Z wystawą w wersji elektronicznej można zapoznać się tutaj.

Data wydarzenia: 
30.09.2020
Udostępnij: