Jesteś tutaj

Europejska Noc Muzeów z Biblioteką

/
Data wydarzenia: 
21.05.2016

Europejska Noc Muzeów z Biblioteką

Jak wygląda Biblioteka o zmierzchu? Co skrywają w sobie ulice i zakamarki Gdańska? Sprawdź w nocy z 21 na 22 maja! Zobacz jak wygląda taniec afrykański i naucz się grać na bębnach! Wciel się w samego Sherlocka Holmesa!

Po raz kolejny w Europejskiej Nocy Muzeów bierze udział WiMBP w Gdańsku. Mobilna gra miejska oparta na opowiadaniu z serii przygód Sherlocka Holmesa „Znak czterech” oraz noc w rytmie bębnów djembe w Bibliotece pod Żółwiem sprawią, że wydarzenie to nabierze niepowtarzalnego i pełnego emocji charakteru!

Noc Muzeów 2.jpg

Mobilna gra miejska w Gdańsku

Spotkanie kultur w Bibliotece pod Żółwiem 

Mobilna gra miejska to nowy, ciekawy i niespotykany do tej pory w Gdańsku sposób rozrywki dla osób, które posiadają smartfony i chcą je wykorzystać w celu innym, niż kontakt ze światem czy przeglądanie Internetu. To przede wszystkim zabawa, która daje możliwość zwiedzania i poznawania miasta w sposób odmienny od tradycyjnego, z przewodnikiem w ręku. Ulice i budynki pełnią rolę planszy, po której poruszają się gracze. Na rozwiązanie czeka  tajemnica, która od śmiałków wymagać będzie sprytu, determinacji, zdolności logicznego myślenia oraz odwagi, czyli cech z których słynie najbardziej znany detektyw na świecie.

Spotkanie z uczestnikami odbędzie się o godzinie 17.00 przy Bramie Wyżynnej (obok LOTu) w Gdańsku Śródmieściu, gdzie przed rozpoczęciem zabawy będzie możliwość pobrania gry na smartfony i tablety oraz uzyskania wskazówek. 


Scenariusz mobilnej gry miejskiej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oparty jest na opowiadaniu „Znak czterech” z serii przygód Sherlocka Holmesa.

W Bibliotece przy Św. Ducha połączymy potrzeby ciała z potrzebami ducha. Uczestnicy Nocy Muzeów odbędą spacer przez Kultury – od radosnych rytmów bębnów djembe i dundun, aż po spotkanie i rozmowę z nietuzinkowymi ludźmi. 

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 warsztatami gry na bębnach, po których nastąpi występ kolektywu taneczno-muzycznego NANDALOO, inspirowany tradycyjnymi rytmami i choreografiami ludów Afryki Zachodniej, łączący taniec afrykański i grę na bębnach. Kolejną z zaplanowanych atrakcji będzie Żywa Biblioteka zorganizowana we współpracy z Fundacją Instytut Równowagi Społeczno-Ekonomicznej. Żywa Biblioteka polega na możliwości wypożyczenia Żywych Książek, czyli rozmowy z osobami, które na co dzień zmagają się z rozmaitymi stereotypami na swój temat.  

Kliknij po więcej informacji. 

 

 

Szczegółowe informacje oraz internetowa wyszukiwarka wydarzeń Europejskiej Nocy Muzeów:

http://ikm.gda.pl/nocmuzeow/

www.facebook.com/NocMuzeow3city

Data wydarzenia: 
21.05.2016
Udostępnij: