Jesteś tutaj

Dziennikarze i mafiosi - jak rozmawiać z gangsterami?

Kategoria: 
/
Data wydarzenia: 
28.01.2016
,
Godzina rozpoczęcia: 
18:00

Dziennikarze i mafiosi - jak rozmawiać z gangsterami?

Biblioteka Oliwska oraz Dom Wydawniczy REBIS zapraszają na spotkanie z Ewą Ornacką i Piotrem Pytlakowskim, autorami książek "Nowy alfabet mafii" oraz "Wojny kobiet".

Ewa Ornacka - dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach "Głosu Szczecińskiego", "Życia Warszawy", "Prawa i Życia", "Wprost", "Newsweeka", "Uważam Rze" i "Śledczego" ("Focus"). Nagrodzona Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Piotr Pytlakowski - dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSWCzekając na kataAlfabet mafiiŚmierć za 300 tys.Agent Tomasz i inniWszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie razem z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w "Nowej Wsi", "Przeglądzie Tygodniowym", "Spotkaniach", "Gazecie Wyborczej", "Życiu Warszawy" i "Życiu". Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika "Polityka". Nagrodzony "Polskim Pulitzerem" w kategorii "dziennikarstwo śledcze" i nagrodą Adwokatury Polskiej "Złota Waga".

Data wydarzenia: 
28.01.2016
Godzina rozpoczęcia: 
18:00
Udostępnij: